Advert

Soyer'den Engelsiz Ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi’ni ziyaret etti.

Soyer'den Engelsiz Ziyaret
Soyer'den Engelsiz Ziyaret egeseshaber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dernek üyeleri ile yapılan kahvaltıda, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Dernek Başkanı İlknur Peder, özellikle burs konusuna çok önem verdiklerini belirtti ve  şöyle konuştu: "Bütçe ve sponsor ayarlayarak birinci derece aile bireylerinde ya da kendisinde engel olan üniversite öğrencilerine burs vermeye başladık. Geçen sene dört öğrenciye burs veriyorduk bu sene beş oldu. Farklı faaliyetler gerçekleştiriyoruz, geçtiğimiz haftalarda bir çöp toplama etkinliği de yaptık."

Soyer'e Dernek Rozeti

Derneğin faaliyetleri karşısında heyecanlandığını söyleyen Soyer ise burs konusunda İzmir'de topyekûn bir seferberlik başlatmak gerektiğini belirtti. Soyer “Tüm dernekler, STK'lar el ele verirse, herkes bu seferberliğin bir parçası olursa bu hikâye çok güzel olur” dedi. Dernek rozeti verilen Soyer’e, üye Meryem Düzgünkaya da resmettiği tabloyu hediye etti. Tunç Soyer daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin engelli sporcularını da ziyarette etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"