Advert

KOSGEB'den Yavuz Selim Köşger'e Ziyaret

23-29 Kasım 2019 Avrupa KOBİ Haftası kapsamında KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger Aydın valisi Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret etti.

KOSGEB'den Yavuz Selim Köşger'e Ziyaret
KOSGEB'den Yavuz Selim Köşger'e Ziyaret egeseshaber

Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger'in KOBİ Haftası kapsamındaki ziyaretinde yaptığı açıklamada, Aydınlı girişimcilerin daha çok proje üreterek, sağlanan teşviklerden daha fazla yararlanması gerektiğini belirtti.

23-29 Kasım 2019 Avrupa KOBİ Haftası kapsamında KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger KOSGEB'in Kadın Girişimcilik, Ar-Ge İnovasyon ve KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında  Aydın'da faaliyet gösteren firma temsilcileri ile birlikte Vali Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etti. KOSGEB Aydın Müdürü Sadullah Dülger 2019 yılı içerisinde 604 girişimcinin KOSGEB desteklerinden faydalandığını belirterek, ziyarete katılan firma temsilcilerinin ürettiği ürünler hakkında Vali Köşger'i bilgilendirdi.

Aydın'ın Daha Çok Proje ile Müracaat Etmesi Lazım

KOSGEB'in Aydın'da güzel işlere imza attığını ifade eden Vali Köşger, “KOSGEB'in özellikle Ar-Ge'ye dayalı katma değer oluşturacak ürünleri desteklediğini görüyoruz. Yani inciri sadece ham halinde değil, onun yağını çıkarıp ileri aşamalarda değerlendirmek gibi çalışmalar yapmamız lazım. Hem girişimcilerimizi, hem de KOSGEB'e teşekkür ediyorum. Biz sadece KOSGEB'le değil, GEKA ile de girişimcilerimizi destekliyoruz. GEKA'da üç vilayet var, Denizli, Aydın ve Muğla. Biz Muğla'nın yarısı kadar müracaat alıyoruz. Denizli bizim dört katı müracaatla geliyor karşımıza. Aydın'ın daha çok proje ile müracaat etmesi lazım. Aydın'ın elindeki materyallerin hepsi değerli. Yani incir, zeytin, kestane, fıstık çamı değerli ve buna benzer bütün ürünler değerli. Bununla yetinmemiz lazım. Bunların katma değerini daha fazla arttıracak hale getirmemiz gerekiyor. Aydınlı girişimcilerin KOSGEB, GEKA ve TKDK'nın bütün teşviklerini iyi kullanması gerekiyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DEAŞ OPERASYONU
UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DEAŞ OPERASYONU
"