Advert

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kapılarını Açtı

Yeni sanat sezonuna ‘Kocamın Nişanlısı’ oyunuyla başlayan Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Uşak halkı ile buluştu. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Başkan Yardımcıları Zeynep Ceylaner, Gökhan Yalçın ve Mustafa Dayıoğlu’nun katıldığı komedi türünde 2 perde sahnelenen oyun, tiyatro severlerden tam not aldı.

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kapılarını Açtı
Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kapılarını Açtı egeseshaber

Yönetmenlik koltuğunda Murat Çubukçu’nun oturduğu, yardımcı yönetmenliği Mehmet Toklu’nun üstlendiği ve 7 oyuncunun muhteşem performanslarıyla sergilenen ‘Kocamın Nişanlısı’, bilet satışlarına çok önceden başlanmasına rağmen kısa bir süre önce biletlerini bitirdi. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Başkan Yardımcıları Zeynep Ceylaner, Gökhan Yalçın ve Mustafa Dayıoğlu’nun seyrettiği oyun, tiyatro severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

. 'İnanıyorum ki Pek Çok Tiyatro Sanatçısı Uşak’tan Çıkacak'

Oyunun bitişinin ardından konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, sezonun açılış oyununa yoğun katılım gösteren tüm sanatseverlere teşekkürlerini ileterek başladı.  Başkan Çakın, “Uşak’ta eğitim, kültür, bilim, spor ve sanat alanında olduğu gibi tiyatroda da Türkiye’nin gururu olacak yeni sanatçılar yetiştirmek en büyük hedefimiz. Bir taraftan bu keyifli oyunları siz sanatseverlere sunarken, bir taraftan da bünyemizde genç yetenekleri kazandırmayı arzu ediyoruz. İnanıyorum ki pek çok tiyatro sanatçısı Uşak’tan çıkacak. Bizlere bu muhteşem geceyi yaşatan tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kısa bir süre önce kaybettiğimiz sanat dünyasının mihenk taşlarından olan Yıldız Kenter’i de unutmayarak kendisini rahmetle anan Başkan Çakın, Uluslararası Emmy  Ödülleri’nde En İyi Erkek Ödülü’nü kazanarak göğüsümüzü kabartan Haluk Bilginer’i de tebrik etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"