Advert

Vali Kocabıyık'tan Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışı

Vali Funda Kocabıyık, Hemofagositik Lenfohistiyositoz (HLH) teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen 3 yaşındaki Esila Kurt ve tüm ilik nakli bekleyen hastalar için kök hücre ve kan bağışında bulundu.

Vali Kocabıyık'tan Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışı
Vali Kocabıyık'tan Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışı egeseshaber
'Ülkemizde 2 bin İlik Nakli Bekleyen Var'
15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda Kızılay tarafından kurulan çadırları ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada ülkemizde 2 bin kadar ilik nakli bekleyen hasta bulunuğunu belirterek tüm duyarlı vatandaşları kök hücre ve kan bağışında bulunmaya davet etti. 
'Dünya'da İyilik Yayılsın'
Esila bebeğin yaşaması için kök hücre nakline ihtiyacı olduğunu vurgulayan Vali Funda Kocabıyık, "Dünya'da iyilik yayılsın, hepimizi ve özellikle çocuklarımızı iyi ve güzel şeyler bulsun diye dua ediyoruz. Bazen sadece dua etmek yetmiyor eyleme de geçmek gerekiyor. Bu gün öyle bi gün, eyleme geçeceğimiz bir gün. Esila bebek bizim için bir simge aslında. Bu gün Uşak'ta başlattığımız kampanya ile kök hücre nakli bekleyen hastamız için umut olmak için bu yola çıkıyoruz. Mesele sadece kan bağışına bulunmak değil, bu işi sonuna kadar götürmek. Allah rızası için bir insana şifa olmak çok önemli. Umarım bu kampanya hayırlara vesile olur. Tüm Uşaklı hemşehrilerimizi kampanyaya destek vermeye davet ediyorum" dedi. 
 
Konuşmaların ardından Vali Funda Kocabıyık ve vatandaşlar ilik nakli bekleyen hastalar için kök hücre ve kan bağışında bulundu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"