Advert

Ödüllü Manken Mert Soydemir Uşak’ın tadını çıkarmaya devam ediyor.

Gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Hollanda’da dünyaya gelen Mert Soydemir (24) 2017 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde yapılan Üniversiteler arası mankenlik yarışmasında en yakışıklı seçilerek ödül kazandı. Başarılı manken beklenenin aksine kariyer planlamasının merkezine Türkiye’yi ve Uşak’ı koydu ve Uşak’ın tanıtımı için kolları sıvadı.

Ödüllü Manken Mert Soydemir Uşak’ın tadını çıkarmaya devam ediyor.
Ödüllü Manken Mert Soydemir Uşak’ın tadını çıkarmaya devam ediyor. egeseshaber

Mert Soydemir yarışmaya Hollanda seçimlerini kazanarak gittiği halde neden Türkiye’yi temsil etmek isteğini şu şekilde anlattı ; “ Ben Hollanda’da doğup büyümeme rağmen ülkemi ve Uşak’ı çok seviyorum. O dönem Hollanda ile Türkiye arasında kriz vardı bende tercih olarak Türkiye’yi seçerek ülkemi temsil ettim. Yarışmaya katılan bütün yarışmacıların bir ekibi vardı ama benim yanımda arkadaşlarımdan başka hiç kimsem yoktu.

Yarışmada ödül kazandım ve bayrağımızı podyumda gururla taşıdım.” Yarışma bittikten sonra mankenlik ve özellikle oyunculuk alanında Hollanda, Almanya ve Türkiye’de eğitimler aldığını söyleyen Soydemir karıyer planlamasını Türkiye ve Uşak merkezli oluşturmak istediğini vurguladı. Vatanını Avrupa’ya tercih eden ödüllü manken Uşak’ın Türkiye ve dünyada yeteri kadar tanınmadığını İlimizin tanınması için gayret göstermek istediğini belirtti. Bu anlamda Uşak’ı seven herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine inandığını söyleyen Soydemir ; “Meslek hayatımı Hollanda’da ve Avrupa’da devam ettirme imkanının da olduğunu ama Türkiye’nin tercihi olduğunu ifade etti.

Memleketimi, Uşak’ı tanıtmak için hayallerimiz var, projelerimiz var. Uşak’ımızın inanılmaz bir tarihi, göz kamaştırıcı doğal güzellikleri, tarhanası, türküsü, halısı, kilimi, saymakla bitmeyen ama tanıtılmaya muhtaç bir çok değeri var. Avrupa bu işi çok iyi yapıyor bizim de bunu başarmamız lazım. Ben Uşak’ın tanıtımı için her türlü desteği vermeye hazırım. Avrupa’da Türk arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde “Nerelisin?” diye sorduklarında Uşaklıyım diyorum ama kimse Uşak’ı tanımıyor, bilmiyor, bir Uşaklı olarak üzülüyorum, buna aşmamız lazım, bunun için elimden gelen gayretleri göstereceğim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"