Advert

TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR BELEDİYE İSTİHDAM ŞURASI DÜZENLEDİ

Kütahya Belediyesi tarafından İstihdam Şurası ve Yıllık Eylem Planları ile Yatırımcı ve Genç Girişimci Destek Projesi kapsamında Kütahya İli Devlet Destekleri Rehberi Tanıtım programı düzenlendi.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR BELEDİYE İSTİHDAM ŞURASI DÜZENLEDİ
TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR BELEDİYE İSTİHDAM ŞURASI DÜZENLEDİ egeseshaber

Kütahya’da faaliyet gösteren işletmelerin sektörlerine yönelik devlet yardımları ve yatırım teşvikleri hakkında; üretici, ihracatçı ve yatırımcılar ile bu alanlarda görev üstlenen kuruluşlar buluşturularak, Kütahya’nın sosyal ve ekonomik yönden kalkınması için hazırlanan Kütahya İli Devlet Destekleri Rehberinin tanıtımının yapıldığı İstihdam Şurası Kütahya Belediyesi Konferans Salonunda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ortak Akıl Vurgusu

Duman&Global İcra Kurulu Başkanı Mehmet Duman’ın moderatörlüğünü yaptığı İstihdam Şurası ve Yıllık Eylem Planları ile Yatırımcı ve Genç Girişimci Destek Projesi kapsamında Kütahya İli Devlet Destekleri Rehberi Tanıtım programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık "Şehrimizin bazı öncelikli sorunları ile ilgili ortak aklı kullanmayı amaçlayan toplantılarımızdan birisini daha gerçekleştirmek için bir araya geldik. 31 Mart yerel seçimleri öncesi vatandaşlarımıza sunmuş olduğumuz taahhütler arasında ortak akılla çözmeyi düşündüğümüz iki temel konumuz vardı. Bunlardan birisi şehrimizin son yıllarda öne çıkan ve en önemli sorunlarından birisi olan trafik ve ulaşım sorununun çözümü amacıyla bir çalıştay gerçekleştirdik. İkincisi ise gençlerimizin ve Kütahya’da ikamet eden vatandaşlarımızın istihdamını arttıracak, tedbirler ve şehrimizin sosyo ekonomik potansiyelinin ortaya konulması, önceliklerimizin buna göre sıralanmasını amaçlayan istihdam şurası. Bugün gerçekleştireceğimiz istihdam şurasını çok önemli buluyoruz. Çünkü bu şehrin, kendine ait değerlerini katma değere dönüştürecek, ekonomik olarak şehrin gelirini arttıracak ve en önemli potansiyeli olan kendi genç sermayesi entelektüel sermaye dediğimiz genç kuşağın burada kalmasını sağlayacak atılımları mutlaka gerçekleştirmek zorundayız. Belediye yerel yönetim olarak bu ayaklardan birisi. Bizim kadar bu sorumluluğun altında katkısı olacak tüm kamu kurumlarının ve özel sektörün bu işe aynı pencereden bakıp, aynı öncelikleri dikkate alarak ortak akılla bu önümüzdeki 5 yılı birlikte yönetmeyi amaçlıyoruz" dedi.

İstihdam Şurası ve Yıllık Eylem Planları ile Yatırımcı ve Genç Girişimci Destek Projesi kapsamında Kütahya İli Devlet Destekleri Rehberi Tanıtım programının sona ermesiyle birlikte Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Tarım, Sanayi ve Hizmetler sektörünün önde gelen isimlerine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"