Advert

KUBİLAY İÇİN ON ÜÇÜNCÜ KOŞU

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Asteğmen Kubilay anısına yapılan “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu” bu yıl on üçüncü kez düzenlenecek. Yarışmaya katılmak için 22 Aralık Pazar akşamı 18.00’e kadar başvuru yapılabilecek.

KUBİLAY İÇİN ON ÜÇÜNCÜ KOŞU
KUBİLAY İÇİN ON ÜÇÜNCÜ KOŞU egeseshaber

Menemen ilçesinde 89 yıl önce meydana gelen kanlı ayaklanmada, Cumhuriyet karşıtı güçler tarafından şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları, 23 Aralık’ta bir kez daha anılacak. Anma etkinlikleri kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Menemen’de aynı gün düzenlenecek “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu” ülkenin başarılı atletlerini bir araya getirecek.

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenecek 10 kilometrelik koşu, Çanakkale Asfaltı Buruncuk Mevkii’nden 08.30’da başlayarak Şehit Asteğmen Kubilay Anıtı önünde bitecek.

Başvurular 22 Aralık'ta Son

Yarışmaya ferdi lisanslı, kulüp ve okul takımlarında yer alan sporcular başvurabilecek. Yarışlar 1999 ve öncesinde doğan erkek yarışmacıların katılabileceği Büyük Erkek, 1999 ve öncesinde doğan kadın yarışmacıların katılabileceği Büyük Kadın, 2000 ve 2001 doğumlu erkeklerin katılabileceği Genç Erkek ve 2000 ve 2001 doğumlu kadınların katılabileceği Genç Kadın olmak üzere 4 kategoride yapılacak. Yarışmada toplam 51 bin 600 TL ödül dağıtılacak.

Başvuruların, 22 Aralık Pazar 18.00’e kadar Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Sporları Salonu’na bizzat yapılması gerekiyor. Başvurular hakkında 0232 293 42 13 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"