Advert

İYİ PARTİ MERKEZ İÇLE BAŞKANI HAKAN SAVAŞ’A GENEL MERKEZ SAHİP ÇIKTI

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş’a yapılan silahlı saldıraya ilişkin Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve Denizli Milletvekili Yasin Öztürk beraberinde parti binasında basın açıklaması yapıldı.

İYİ PARTİ MERKEZ İÇLE BAŞKANI HAKAN SAVAŞ’A GENEL MERKEZ SAHİP ÇIKTI
İYİ PARTİ MERKEZ İÇLE BAŞKANI HAKAN SAVAŞ’A GENEL MERKEZ SAHİP ÇIKTI egeseshaber

Geçtiğimiz Cumartesi günü İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş kendi aracıyla trafik ışıklarında beklediği esnada yanına yanaşan bir başka araçtan tüfekle kendisine ateş edilmişti. Olayı erken farketmesi sonucu olaydan yara almadan kurtulmuştu. Olaya ilişkin parti binasında İyi Parti İl Başkanı Şener Toköz, Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve Denizli Milletvekili Yasin Öztürk parti binasında basın açıklamasında bulundular. İl Başkanı Şener Toköz “Kamuoyunuda tahmin ettiği gibi şer odaklarının partimizin yaptığı muhalefete karşılık Hakan başkanımıza yaptığı çok elim bir saldırının karşılığında sizin karşınıza çıktık çünkü biz biliyorsunuz Uşak’ta bir önceki yönetimin yaptığı hatalardan dolayı Uşak halkının bütün değerlerinin sömürüldüğünü ve Uşak’ın şu anki belediyesinin çalışılmaz duruma düşürülmesinden dolayı, milyar TL’lere varan borçların neden oluştuğu konusunda kamuoyuyla daha önce yaptığımız 11 tane şuç duyurusunun karşılığında birilerini rahatsız ettik. Hakan başkan bu konuda cesurca açıklamalarda bulundu partimiz adına çok kötü bir eylemle karşılığını gördü. Çünkü niye kuytularda, karanlık köşelerde mermi yemek zorunda kaldı. Ben ilk yanına ulaşanlardanım, dehşete düştüm. Çünkü bu uyarı atışı falan derler biliyorsunuz, böyle birşey değildi Hakan başkanın yaşadığı. Direkt Hakan başkanın canına kast edildi burada. Yalnız bizi susturamazlar, Hakan başkana atılmış bu mermi yalnızca Hakan başkana atılmadı. teşkilatımıza atıldı, İyi Partiye atıldı, 38 tane milletvekilimize atıldı” dedi.

Valimizin, Emniyet Müdürümüzün bu olayı aydınlatacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz

Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz Uşak Valisini ve Emniyet Müdürlüğünün bu olayın üzerine gitmelerini vurgulayarak “Arkadaşımıza teamüden, bence öldürülmek üzere bir teşebbüste bulunulmuş. Ama cenab-ı hakkın yardımıyla yara almadan kurtulmuş. Bugün itibari ile bunu kazanç biliyoruz. Şu anda konu kolluk kuvvetlerinin elinde inceleme ve araştırma saffasında dolayısıyla ortaya henüz çıkartılmış bir kanıt delil vs. yok. Biz yerelde sayın valimizin, sayın emniyet müdürümüzün ve kolluk kuvvetlerimizin bu işin üzerine gideceğini ve dolayısıyla bunun güvenlik ile ilgili bir sorun olduğunu, ellerinden geleni yapacaklarını, olayı aydınlatacaklarını inanıyoruz. İnanmak istiyoruz. Ve dolayısıylada herhangi bir çevreden odaktan vs. gelecek konuyla ilgili baskılara vs. direneceklerini hakkın hakikatın ortaya çıkaralacağına inanıyoruz. İnanmak istiyoruz. Arkadaşımız son günlerde biri birinin üstüne Uşak’ta kamuoyunun işleri ile ilgili olarak bazı yolsuzlukları, usulsüzlükleri  ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Acaba bu menfur saldırı buradan mı kaynaklanıyor diye kendimize soru sormaktan da geri kalmıyoruz. Ama dediğim gibi elimizde bir kanıtımız yok. Bu kanıtın ne olacağını emniyet güçlerimiz ortaya çıkartacak ve aydınlatacaktır diye düşünüyoruz. Bu olayın üzerine bir an önce sıcakı sıcakına gidilip bütün kanıtların ne varsa derlenip toplanıp analiz edilip bir sonuca varılmasını ve o sonuca göre bize tekrar değerlendirme imkanı verilmesini istiyoruz. Bütün isteğimiz budur” dedi.

Saldırı sebebi geçmiş dönemde yapmış olduğu suç duyuruları olabilir

Geçmiş dönem ki belediyeye ilişkin yapmış olduğu suç duyurularının bu saldırının temel sebebi olabileceğini belirten Denizli Milletvekili Yasin Öztürk “Hakan Savaş’ın uzun süredir geçmişte belediyede dönen yolsuzluklar ile ilgili hem suç duyurusu hemde kamuoyuna duyurma durumu olduğu kaynaklı en büyük sıkıntının bu olduğu düşüncesiyle bizde Hakan beyin geçmiş dönemde yapmış oduğu suç duyurularını gerek mecliste gerek burada Uşak kamuoyunda takip etmeye devam edeceğiz. Çünkü burada Uşaklının, tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Bu hakların sonuna kadar arkasında duracağız. Sonuna kadarda bu konuları takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederim

Geçmil olsunda dilekerini ilentenlere teşekkür eden Hakan Savaş “geçmiş olsun dileklerini bana gönderen, sosyal medya yoluyla, beni arayan tüm partili arkadaşlarıma dostlarıma çok teşekkür ediyorum çok sağolsunlar varolsunlar. Bu süreçte beni yalnız bırakmadılar. Süreçte emniyet taşkilatı tarafından takip ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"