Advert

ERDOĞAN; “YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİL UŞAK’TA ÜRETİLSİN!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2019 yılı Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Fatih Erdoğan, sosyal medya hesaplarından çağrıda bulunarak, yarın açıklanması beklenen yerli ve milli otomobilin fabrikasının Uşak’ta kurulmasını talep ettiklerini ifade etti.

ERDOĞAN; “YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİL UŞAK’TA ÜRETİLSİN!”
ERDOĞAN; “YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİL UŞAK’TA ÜRETİLSİN!” egeseshaber

 

Erdoğan, sosyal medya dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Kıymetli hemşehrilerim,hepinizin bildiği üzere Cuma günü projesi açıklanacak olan yerli ve milli otomobilimizin fabrikasının kurulum yeri en önemli hususların başında geliyor. Bu süreç içeresinde yaklaşık 30 adet şehir, otomobil fabrikasının kendi şehirlerinde kurulması yönünde ciddi şekilde çaba sarf ederken, maalesef memleketimiz Uşak’tan bu konuda bir talep gelmiş değil. Açık ve net şekilde bir çağrım söz konusudur, hem siyaset düzeyinde hem de bürokrasi düzeyinde fabrikanın memleketimiz Uşak’a kurulması için ivedi şekilde başvuru yapılmasını istiyorum. Hem şahsım hem de partimiz olarak biz de bu konunun sonuna kadar arkasında duracağımızı söylemek isterim.

Yerli otomobilimiz,2022 yılında seri üretime geçecek ve ilk etapta 7 bin adet üretilmesi bekleniyor. Fabrikada doğrudan 4 bin kişi çalışacakken, yedek parça ve yazılımsal destekler ile dolaylı olarak ise yaklaşık 20 bin kişiye iş kapısının açılacağı tahmin ediliyor.

İlimizde kurulması planlanan yeni 3’üncü Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte şehrimizin gücüne güç katacağı, stratejik ve planlama yönünden daha faydalı olacağı yerli otomotiv fabrikasının Uşak’ta kurulmasını talep ediyoruz”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"