Advert

UŞAK’LI NAKLİYECİLER EYLEMDE…

Uşak’ta kamyoncu esnafından ‘Dijital Takograf’ eylemi Uşak’ta bir grup kamyoncu esnafı ‘Dijital Takograf ve Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi’adlı uygulamaları protesto amacıyla eylem yaptı.

UŞAK’LI NAKLİYECİLER EYLEMDE…
UŞAK’LI NAKLİYECİLER EYLEMDE… egeseshaber

 

Uşak D300 karayolu üzerinde toplanan bir grup nakliyeci taşımacılık sektöründe bazı uygulamaları protesto etmek amacıyla eylem yaptı .   Yaklaşık 500 kadar sivaslı banaz ve uşak tan katılan  TIR ve kamyoncu esnafı konvoy halinde korna çalarak eyleme destek verdi. Bölgede polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemlerinin alındı. Polis esnafı yolu trafiğe kapatmamaları konusunda uyardı.


Banaz  Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Ahmet Kozak  eylemciler adına yaptığı basın açıklamasında “Nakliyecilik sektörünün son yıllarda pek çok sorunu birikmiştir. Piyasada ciddi bir haksız rekabet var. Nakliye sektörünün canlanması için bir kısıtlama olması gerektiğine inanıyoruz. Son günlerde çıkan ‘Dijital Takograf ve ‘Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi’ (UETS) Yük bildiriminden dolayı üyelerimizin çoğu veya bu işi yapan meslektaşlarımızın çoğu yeterli bilgiye sahip değil. Dijital takograftan dolayı ülkede ekonomik ve sosyal şartlar yeteri kadar uygun değildir. Bunların tekrar gözden geçirilip, özellikle UETS’nin iptali gerekmektedir. Dijital takografta veri indirimini istemiyoruz” diye konuştu.

Daha sonra nakliyeci esnafı Ankara izmir asfaltı üzerinde sirenler kornalar çalarak konvoy halinde hareket ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"