Advert

SARIKAMIŞ UNUTULMADI

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali karaca Sarıkamış şehitlerini anma gününde mesaj yayınladı.

SARIKAMIŞ UNUTULMADI
SARIKAMIŞ UNUTULMADI egeseshaber

Karaca mesajında, "

Türk tarihimiz sayısız zaferlerin yanında, kahramanlık, fedakârlık ve acı dolu hikâyeleriyle de doludur. Orta Asya’dan başlayıp, 3 kıta, 7 denize yüzyıllarca hükmeden şanlı ecdadımızın kahramanlık destanlarından birisi de Sarıkamış Destanıdır.

1. Dünya Savaşı’yla Türk milletini ve Türk devletini tarih sahnesinden silmek amacıyla üzerimize gelen güçler, vatan topağımızın tüm zenginliklerini pay etmek için bize saldırdığında vatan toprağını savunmak amacıyla, işgalcilere ve yağmacılara karşı ölümü göze aldığı yerdir Sarıkamış. Sarıkamış kahramanlık destanıdır. Sarıkamış varoluş mücadelesidir.  Allahu Ekber dağlarında yokluğa, yoksulluğa, dondurucu soğuğa, zorlu kış şartlarına aldırmadan şehadete susamış ecdadın her türlü işgal girişimine dur dediği, hazin bir kahramanlık hikâyesidir Sarıkamış.

Bugün bizler,ay yıldızlı al bayrağımızın altında, üzerinde huzurla yaşadığımız bu vatan topraklarının türlü ağır bedeller ödenerek, sayısız şehit verilerek kazanıldığının bilincinde olarak hareket etmeliyiz. Milletimiz bugün de tarihinden aldığı dersle, Kafkaslarda, Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Anadolu’nun her karış toprağında vurulmak istenen prangaları söküp attığı gibi yine tarihin her döneminde olduğu gibi üzerine kurulan her türlü kirli tezgahı bozacak, vurulmak istenen prangaları yine söküp atacaktır. Sarıkamış’ta her türlü sefalete ve zorluğa rağmen memleketini, vatanını kurtarmak için karlar altında şehit düşen ecdadımızın inancı, azim ve kararlığı, bize daha büyük işler başarmak ve milletimizi daha ileri taşımak için örnek olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Sarıkamış Harekatının 105. Yılında başta Sarıkamış şehitlerimizi ve bu vatan için can vermiş bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"