Advert

ASIL OLAN CHP’DİR

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Uşak’taki kongre süreci hakkında bilgi verdi. Sancar, il kongresinin 1 Mart 2020 Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşeceğini söyledi.

ASIL OLAN CHP’DİR
ASIL OLAN CHP’DİR egeseshaber

Merkez Yürütme Kurulu’nun almış olduğu karar neticesinde CHP Uşak İl Başkanlığı hem merkez ilçede hem de diğer ilçeler de ve köylerde mahalle kongre delegelerini 1 Aralık 2019 tarihi itibariyle bitirdi. Genel merkezin açıklamış olduğu takvime göre CHP, Uşak ilinde her hafta sonu bir ilçe kongresi gerçekleştirdi. CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, ilçelerdeki seçimlerin her hafta sonu yapılmasına ilişkin açıklamasında şöyle konuştu, "Zaman zaman yaşanılan sıkıntılar olduğunu, aynı anda iki farklı kongre olmasından dolayı katılımlar azalabiliyor biz de bu doğrultuda yapmış olduğumuz toplantı neticesinde böyle bir karar aldık”

İlk Seçim Sivaslı İlçesi

22 Aralık 2019 tarihi itibariyle Sivaslı’da Sivaslı İlçe kongresini gerçekleştirdiklerini ve burada 18 üst kurul delegesiyle beraber yeni yönetimi seçtiklerini söyledi. Sivaslı ilçesinin ardından Banaz’daki kongrede ise 28 tane üst kurul delegesi seçildi. Eşme’de yeni yönetim ve 34 üst kurul delegesi, Karahallı ilçesinde 8 üst kurul delegesi seçildi.

Uşak Merkez İlçe Kongresi 26 Ocak’ta

Uşak Merkez İlçe Kongresi’nin 26 Ocak 2020 Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 11:00’de olacağını söyleyen Sancar, burada merkez ilçe parti yönetimi ile beraber seçeceklerini belirtti. Merkez üst delege seçimi ile beraber Uşak’ta toplam 265 üst kurul delegesi seçilmiş olacak. 30 tane denetim ve disiplin kurulu doğal delegesi ve CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım ile yaklaşık 296 delegenin il yönetimini, il başkanını ve kurultay delegelerini seçerek 37. Kongre sürecini noktalamış olacak.

‘Kaybeden Yok, Kazanan CHP’

Uşak’taki kongre sürecini değerlendiren CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, “İktidar yolunda güç tazeleyerek yolumuza devam edeceğiz inanıyorum ki, bu süreçte tüm CHP’liler olarak birlikte hareket edeceğiz. Bu işin kaybedeni yok kazananı CHP’dir diye bakıyoruz. Bu bir hizmet yarışıdır, herkes daha iyi yapacağını ifade ederek yönetimlere talip olmuşlardır. Dolayısıyla Eşme ilçesi dışında tüm ilçelerimizde ikişer adayla seçimlere gidilmiştir bu da bize partinin dinamizmini gösteriyor. Partici demokrasiyi en iyi gerçekleştiren ve yürüten kurul yine CHP’dir. Delegelikten başlayıp genel başkanına kadar parti içindeki tüm makamların seçimle belirlendiği bir partidir. Biz partilimize, delegemize her zaman güvendik,  onların vereceği karar bizim başımızın üstünedir. İktidara giden bu yolda ben tüm partililerimi birlikte olmaya davet ediyorum”dedi.

‘Bireysel Kazanımlar Hiçbir Şey İfade Etmez’

Sancar, bireysel kazanımların bir şey ifade etmeyeceğini belirterek, “Elbette zaman zaman belli sıkıntılar olmuştur yine olacaktır ama bu, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yolundan döndürmemelidir. Benim göreve geldiğimden bu yana söylediğim bir söz var ,‘birimizin seçilmesi ya da birimizin milletvekili olması,  belediye başkanı olması kurtuluşu sağlamaz. Kurtuluş CHP iktidarıdır. Bütün hedef kitle olarak CHP’yi iktidara taşıma yolunda tüm partililerimizle aynı fikirde olmak zorundayız. Kişilerin seçilmiş olması kurtarıcı değil, sadece egosunu tatmin edecek bir unsur olabilir ama ülkenin kurtuluşu, geleceğimiz ve çocuklarımızın geleceği CHP iktidarındadır. Bu yolda bize düşen görevi yapmak durumundayız sokaktaki bir üyede olabiliriz parti içinde görev de alabiliriz asıl olan CHP neferliğidir.” şeklinde konuştu. Başkan Sancar, son olarak seçilmiş İlçe Başkanlarına ve Merkez ilçe Başkan  adayları Uğur Dümen ve Kudret Yörük’e başarılar diledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"