Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

"LİDERİMİZ ERBAKAN HOCAMIZ"

Yeniden Refah Partisi kadın kolları partinin kurucusu ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın anısına Uşak'ta Tritoğlu Parkı'nda broşür dağıttılar.

egeseshaber

Yeniden Refah Partisi Kadın Kolları Tritoğlu Parkı'nda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı "Ülkesini ve milletini severek hizmet eden bir vatanperver olarak Erbakan Hocamız,Türkiye tarihine adını altın harflerle yazdıran bir lider olmuştur. Ardında bıraktığı milli ve manevi mirasa sahip çıkma sorumluluğu ve bilinci ile hareket eden milyonlarca seveni ve evladı vardır. Bizler, kendisinin maddi  mücadelesini verdiği hak davanın da erleriyiz. Dünyaya teşrif edip, hayat mücadelesine başladığı andan itibaren her alanda başarıdan başarıya koşmuştur. Temel eğitimi dönemlerinde her zaman birincilikle öne çıkmış, üniversite hayatına ise normalin dışında ikinci sınıftan başlayarak ülke eğitim tarihinde bir ilke imza atmıştır. Türkiye’nin en genç Doçenti unvanı ile de başarısının rastlantı olmadığını kanıtlamıştır."

Hem Maddi hem de Manevi İlimlerde Kendisini Yetiştirmiş

Yeniden Refah Partisi Kadın Kolları  hem maddi hem de manevi ilimlerde kendisini yetiştirdiğini belirterek, şöyle devam etti " Erbakan Hocamız, eğitimi sırasında daha 14-15 yaşlarında iken tanınmış manevi zatların tedrisatına girerek mahlûkatın yaratılmasındaki sırrın ilim olduğu şuuruyla yoluna devam etmiştir. Almanya’daki eğitimi sırasında hocasının işinin çıkması sebebiyle kendisinden rica ettiği bir uluslararası toplantıda bir araya gelen yabancı devletlerin; “İslam ülkelerindeki kaynakları nasıl kendilerine hissettirmeden ellerinden alabiliriz” mevzusunu konuşmalarından duyduğu acı ve rahatsızlık neticesinde sadece ilimle iştigal etmekle mazlumları ve İslam dünyasını kurtarmanın mümkün olmayacağı düşüncesi ile siyasi hareketi başlatmıştır."

"Çıktığı bu yolda tek derdi öncelikle İslam dünyasının sonra da tüm mazlumların kurtuluşu için aşkla ve şevkle gayret etmek olmuş, malı ve canı ile cihadını yapmıştır. “Hakk’ın hâkim olması ve batılın yok olması” onun hak davasıydı ve bu uğurda da son nefesine kadar mücadelesini yapmıştır.
Siyasi hayatı boyunca her zorluğa göğüs germiş, karşıdan gelen saldırılara kendi bedenini siper etmiştir. Tek amacı ülkesine ve milletine hizmet etmek olmasına rağmen, her zaman yolu kesilmeye çalışılmış, ancak azim ve kararlılıkla yeniden işe koyulmuştur. Yaşadığı sıkıntılar neticesinde her zaman sükûnetini muhafaza ederek, liderlik yaptığı topluluğun itidalli olmasını sağlamıştır.
Ülkesinin ve milletinin çıkarlarını her zaman önde tutmuş, aksi durumlarda o sakin ve nezaketli insan en sert tavrıyla karşılık vermiştir. Şahsına yapılan hakaretleri görmezden gelmiş, şayet hakaret devlete yapılmış ise sessiz kalmamıştır.
Bir devlet büyüğü, bir lider  olarak  Erbakan Hocamız, attığı her adımda örnek bir şahsiyet olmuş, arkasındaki dava arkadaşlarına hayal kırıklığı yaşatmamıştır. Ömrü boyunca bizler için  hem lider hem de öğretmen olduğu gibi ölümü de bizlere yol göstermeye devam etmektedir.
 Liderimiz olarak kendisini her zaman saygı ve hürmetle anıyor, bize gösterdiği ufukta, Hak davanın ilkelerinden sapmadan, kendisinin izinden gideceğimizi vurgulamak istiyoruz.
Bizler kendisinin Hak yolda gecesiyle-gündüzüyle ve canıyla-malıyla cihad ettiğine şahidiz, Sen de şahit ol Ya Rab!" diyerek açıklamalarını noktaladılar.

AKM'de Panel

Yeniden Refah Partisi 29 Şubat Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi'nde saat 16:30'da panel düzenleyecek. Panele, YRP Genel Başkan Yardımcısı Şeref Menteş katılacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Boran yilmaz     2020-02-27 Allah'ın izniyle herşey güzel olacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP UŞAK İL  BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
"