Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

AHMET TELLİ RÜZGARI BUCA'DA ESTİ

Türk edebiyatının usta şairleri Ahmet Telli ve Tuğrul Keskin, Buca’da sanatseverlerle buluştu. Aşk ve devrim kokan şiirleriyle Bucalılara unutamayacakları bir gece yaşatan Telli, söyleşi bölümünde ise genç şairlerle sohbet ederek yeni çıkacak kitabının müjdesini verdi.

AHMET TELLİ RÜZGARI BUCA'DA ESTİ
AHMET TELLİ RÜZGARI BUCA'DA ESTİ egeseshaber

Sanatın her türünü kentin sokaklarında yaşatan Buca Belediyesi, Türk edebiyatının önemli isimlerini Bucalılarla buluşturmaya devam ediyor.

1960 sonrası toplumcu gerçekçi şiirin ikinci kuşağında yer alan özgün şairlerden Ahmet Telli,  en güzel şiirlerini Buca’da seslendirirken; yenibütüncü şiir akımının temsilcilerinden, İzmir’in şairi Tuğrul Keskin programa eşlik etti.

BBKSM’de (Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi) gerçekleştirilen “Ahmet Telli’yle dünden bugüne” adlı söyleşiye Bucalılar yoğun ilgi gösterdi.  Romantik, başkaldırıcı şiirleri ve keyifli sohbetiyle tüm konuklar keyifli zaman geçirdi.

Yeni Kitap Müjdesi

Şiir dinletisinin ardından ise söyleşi bölümünde Telli ve Keskin tecrübelerini sanatseverlerle paylaştı. Genç şairlerin merak ettiği soruları yanıtlayan ikili, şiir meraklılarının çalışmalarını teşvik ederek yol gösterdi.  Öte yandan Telli, hayranlarına yakında yeni çıkacak “Arkadaşlık Günleri” adlı kitabının müjdesini verdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP UŞAK İL  BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
"