Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

ALPEREN OCAKLARI UŞAK İL BAŞKANI'NDAN İDLİB ŞEHİTLERİ MESAJI

Suriye'nin İdlib bölgesinde Esed rejimin hava saldırısı sonucu 33 askerimizin şehit olmasına ilişkin Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca yazılı açıklama yaptı.

ALPEREN OCAKLARI UŞAK İL BAŞKANI'NDAN İDLİB ŞEHİTLERİ MESAJI
ALPEREN OCAKLARI UŞAK İL BAŞKANI'NDAN İDLİB ŞEHİTLERİ MESAJI egeseshaber

 Karaca açıklamasında "Suriye’nin Esed rejiminin izlediği politikalar Türkiye’nin ve Türk milletinin sabrını taşırmıştır.  Alçak Esed sonunu hazırlamaktadır." dedi. 

 Karaca’nın açıklaması şöyle:

"Kahraman Türk ordumuzun, sınır ötesinde güvenliğimizi sağlamak amacıyla bulunduğu İdlib’de Suriye rejiminin hain ve kahpe saldırısıyla şu anki resmi rakamlara göre 33 şehidimizin olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendik.

Ay-yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde, üzerinde yaşadığımız cennet vatanımız her zaman bir takım güçlerin hedefinde olmuştur. Bölgemiz ve coğrafyamız asırlardan beri küresel güçlerin etkisi ve baskısı altındadır.Bölgemiz ve coğrafyamız üzerinde kurgulanan bu planlara Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  de seyirci kalması mümkün değildir. Bölgemizde ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör devletinin önüne geçmek için devletimiz vatan topraklarının muhafazası amacıyla bütün unsurlarıyla bu mücadeleyi vermek durumunda kalmıştır.  Suriye’nin Esed rejiminin izlediği politikalar Türkiye’nin ve Türk milletinin sabrını taşırmıştır.  Alçak Esed sonunu hazırlamaktadır. Son saldırısı bu alçaklığı son raddesine kadar getirmiştir. Hain Esed rejimi dökülen kanların,  giden canlarımızın ve her bir şehidimizin hesabını verecektir, vermelidir.

Böylesi zor bir dönemde biz Türk milletine düşen görev birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmak, vatanımızın ve milletimizin muhafazasının, birlik ve bütünlüğünün milletimizin birliğinden geçtiğinin bilincinde olmaktır. Siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun vatanımız, bayrağımız ve milletimiz söz konusu olduğunda bir olduğumuzu ve olabileceğimizi bütün dünyaya göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle alçak saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan kederli ailelerine, yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı askerlerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Allah Müslüman Türk milletini ve devletini korusun."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP UŞAK İL  BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
"