Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

UŞAK CHP YÖNETİMİ ECZACILAR ODASI'NI ZİYARET ETTİ

Uşak CHP İl Başkanı Dr. Ali Karaoba ile birlikte parti yönetimi Eczacılar Odası'nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan 46. Bölge Uşak Eczacılar Odası Başkanı Oğuz Kağan Şahin CHP'nin yerel seçimdeki başarısızlığına değinerek Cumhuriyet Halk partisi Uşak eski il yönetimini sert bir dille eleştirdi. Şahin yaptığı açıklamada şöyle konuştu; "Seçim tam bir facia oldu. Partide başarısızlıka biten bir seçim daha yaşandı. CHP'yi Uşak yeterli değil, Belediyeyi neden CHP yönetemiyor, neden Uşak'tan iki milletvekili çıkaramıyor? Mücadele eksik mi?"

UŞAK CHP YÖNETİMİ ECZACILAR ODASI'NI ZİYARET ETTİ
UŞAK CHP YÖNETİMİ ECZACILAR ODASI'NI ZİYARET ETTİ egeseshaber

'Bu işin Olmayacağı Çok Net Belliydi'

CHP Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba ise "Parti içi demokrasi doğru. Nadi Bey, Asım Bey'in seçileceğine yüzde yüz emindi ama sahaya çıkıldığında, insanlara sorulduğunda bu işin olmayacağı çok net belliydi.

Bununla ilgili bizler de çok eleştiriler yaptık. Aday belirleme sürecinde eğilim yoklaması gibi süreçler pas geçildi, Uşak için en doğru karar olan ittifak sürecinin üstü çizildi. Her iki il başkanın da çok yanlış tavır ve tutumlarıyla bugün AK Parti'nin belediyeyi tekrar kazanmasına sebep oldu" dedi.

'Sekiz Yıldır Sahadayım'

Karaoba, yaklaşık sekiz yıldır sahada olduğunu belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü; "Yerel seçimlerde aday belirlenirken sadece partili olması şart değil biz her kesimden oy almak istiyoruz. Yerel seçimlerde insanlar, kişiliğe bakıyor, geçmiş dönemdeki icraatlara bakıyor, borç durumuna bakıyor. Bizim sadece CHP'yi yönetmek gibi bir amacımız olmamalı. Siyaset halk için yapılmalı,muhalefet halka umut verirse ayakta durur. Biz halka inemiyorsak bir anlamı yok. Halkta bir enerji oluşmazsa olmuyor. Kişilerden çok yaptığımız yönetemlerin yanlışlığını tartışmamız gerekiyor. Sahada çalışan biri olarak diyorum 'yanlışlar yaptık'. Burada ittifak olsaydı kesin seçilirdi. İki parti burayı çok rahat yönetebilirdi. Gelecek yerel seçimlerde STKların fikrini dışlayarak, toplumun kanaat önderlerini dışlayarak bir yere gelemeyiz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “ESNAFIN İŞİNİ ESNAFTAN BAŞKASI YAPMAMALI”
“ESNAFIN İŞİNİ ESNAFTAN BAŞKASI YAPMAMALI”
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK UYARDI
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK UYARDI "’LÜTFEN TEDBİRLERE UYALIM, MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAYALIM"
"