Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

SANAYİCİ VE İŞ ADAMI BEKİR GÜNEŞHAN'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Sanayici ve iş insanı Bekir Güneşhan aylık gündem değerlendirmesinde bulundu.

SANAYİCİ VE İŞ ADAMI  BEKİR GÜNEŞHAN'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
SANAYİCİ VE İŞ ADAMI  BEKİR GÜNEŞHAN'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR egeseshaber

Koronovirüs ile ilgili konuşan Sanayici ve iş insanı Bekir Güneşhan "Herkes şaşkın, dünya şaşkın. Dünya'nın büyük bir bölümü tehdit altında. 2 Kasım'da Uşak'ta gerçekleştirdiğimiz etkinlikte bir iş insanı 'yılbaşından sonra Çin ve ABD arasında sorunlar çıkacak' demişti. Birileri bunu görüyor, planlıyor gibi. Virüs İsrail'de, Rusya'da yok. Küba virüs ile ilgili tedavi yapmaya hazır olduğunu söyledi ama dünya izin vermedi. Çin bu işten en çabuk kurtulan ülke oldu. Çin borsası yüzde 80 değer kaybetti, dibe vurdu. Türkiye'de basında çıkan haberlerin ben doğruluğuna, gerçekçi olduğuna inanmıyorum. Dünya'da belki de birilieri toplumların genleriyle oynuyor" dedi.

'Sanki Üçücü Dünya Savaşı Oluyor Gibi'

Güneşhan, "Türkiye'de son bir hafta öncesine kadar bizde yok durumu vardı. Ülke hepimizin ülkesi, insanlık hepimizin insanlığı. Savaşlar eskisi gibi değil, sanki üçüncü dünya savaşı oluyor gibi.Sıcak bir savaş olmuyor ama bu tarz şeylerle oluyor. Dünya bir vürsle çaresiz kalıyor" diye konuştu. 

'Uşak Biraz Daha Şanslı Gibi'

Uşak'ta kurulması beklenen Organize Sanayi Bölgesi hakkında da konuşan Bekir Güneşhan şöyle konuştu "Uşak son yıllarda biraz daha şanslı gibi çünkü geri dönüşümle ilgili çalışıyor. Uşak'da diğer illere oranla biraz daha hareket var. Uşak en güzel yıllarını yaşıyor.  Uşak tekstil anlamında öne çıkıyor. Uşak sanayi anlamında nüfusuna oranla biraz daha özgür olsa biraz daha iyi olur. Devletin buraya hiçbir şeyi yok. Firmalar burada biraz daha özgür. Uşak'ta üçüncü OSB'den ikinci OSB'nin faal duruma geçmesi lazım. Uşak OSB biraz geç kaldı.

'Sanayiciler İkiyeBölünmüş Durumda'

Uşak ekonomisi hakkında da konuşan Güneşhan " İnsanlar mutsuz, insanlar umutsuz. Toplum ayrışmış durumda. Üzerimizde bir ölü toprağı var. Herkes gergin, herkes mutsuz. Herkes yarına umutsuz bakıyor. Türk toplumu iyi günde kötü günde birlik olmasını bilen bir toplum. Elazığ depreminde Uşak el ele, kol kola yardım etti. İnsanlara acıdığımız için, kardeşimiz için biz yardım ettik ama bu yardımı yaptıktan kısa bir süre sonra Elazığ AK Parti İl Başkanı bizi aradı ve teşekkür etti. Biz partiye değil, devlete yardım ettik. Biz devlete bize ihtiycı olduğu için bağış yaptık. Bakan Albayrak Uşak'a geldi, benim haberim yoktu. Bu toplantıyı devlet bankaları yapıyor diye duyum aldım. Bankaların genel müdürleri, genel müdür yardımcıları, bakan hep birlikte ekonomi paketini açıkladı. Ben çalıştığımız bankanın genel müdürünü aradım kendisi bu listelerin Ankara'dan belirlendiğini söyledi. Uşak'ta sanayiciler ikiye bölünmüş durumda bu utanç verici. Sadece orada alkışlayanların,şakşakçıalrın olması yetersiz. Kimsenin sanayiyi bölmek gibi bir hakkı yok. Biz bu konuyu gerekli yerlere taşıdık. halk bölünmüş durumda. 2 Kasım'daki etkinliği Atatürkçüler düzenliyor diye katılmayanlar vardı" dedi. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP UŞAK İL  BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
"