Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

BAKLİYAT VE HUBUBAT ‘TA STOK LAR YETERLİ

2019 hasat mevsiminde yeterli miktarda üretilmiş olan Bakliyat ürünleri başta olmak üzere ET ve SÜT ürünleri gurubunda da yeterli stok kapasite mevcuttur.

BAKLİYAT VE HUBUBAT  ‘TA  STOK LAR YETERLİ
BAKLİYAT VE HUBUBAT  ‘TA  STOK LAR YETERLİ egeseshaber

İlk vakanın görüldüğü 10 marttan itibaren artan talebe bağlı birkaç ürün de fiyat artışı yaşanmış olsa da bütün vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak yeterli stok, tüccar,   sanayici ve devletimizin kurumu  olan TMO depolarında mevcuttur.

Son günlerde fiyat artışına maruz kalan Kırmızı Mercimek te sezon sonu bir takvime denk  gelmiş olması Kuru Fasulye de ise 2019 hasat mevsiminde rekolte düşüklüğü artan talebe paralel olarak bir miktar fiyatlarda artış görülmüştür.

Diğer bakliyat ürünleri içerisinde yer alan Nohut , Barbunya, Pirinç  ve hububat ürünü olan Makarna da ise fiyatlar sakin seyretmekedir.

Unutulmamalıdır ki  uzun vadede tüketilecek miktarda ki ürünleri  anlık satın almalar , rasyoneliteden uzak bir talep yaratacağından dolayı arz cephesinde panik ve telaşa sebep olabilecektir. Bu durumda netice de serbest piyasa koşullarında ticaret yapan ticaret erbabı içerisinde  fırsatcıların türemesine sebep olabilir.

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönlendirmesi ile Uşak Ticaret Borsası  kötü gün fırsatçılarını takip etmekte alınan herhangi bir duyum anında, ilgili firmanın stok, mal temin ve pazarlama gibi krtiterlerini yakinen takip etmekte olup gerektiği  takdirde  alıcı ile satıcı arasında alım satım akdi ni sağlamakla görevlidir.

Yaşamakta  olduğumuz salgın hastalık la müadele ve karantina sürecinde halkımızın gıda ihtiyacının karşılanmasını sağlamak, olabilecek yetersizliğe mani olmak adına UŞAK TİCARET BORSASI Alıcı ile Satıcının ticaretlerinin aksamaması için tam mesai  açık tutulmakta üyelerimize cevap vermek tedir.

İçinde bulunduğumuz sıkıntılı süreci hep beraber sükûnetle atlatmamız için  ilgili otoritelerin ikaz ve uyarılarına riayet ederek  virüsün yayılmasının sınırlı çerçevede tutulmasını  halkımızdan önemle rica ederim.

Bu dönemde canla başla mesaisine devam eden sağlık çalışanlarımıza sabır  ve güç kuvvet temenni ederken rahmete kavuşan vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim.

Mustafa SEZER

UTB Yönetim Kurulu Başkanı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP UŞAK İL  BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
UŞAK’TA ŞEHRİN DÖRT BİR YANINA EL DEZENFEKTE NOKTALARI KURULUYORAnchor
"