Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

UŞAK'TA YAYA TRAFİĞİNE SINIRLAMA GELDİ

Vali Funda Kocabıyık’ın talimatının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile il genelinde halkın kalabalık olduğu alanlarda yaya trafiği sınırlandırıldı.

UŞAK'TA YAYA TRAFİĞİNE SINIRLAMA GELDİ
UŞAK'TA YAYA TRAFİĞİNE SINIRLAMA GELDİ egeseshaber

Koronavirüsün yayılmasını engellememek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde halkın kalabalık olduğu alanlarda yaya trafiğinin sınırlandırılmasına karar verdi.

Kararın ardından il merkezi ve ilçelerde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgelere polis ekipleri önlem alırken, yaya yoğunluğu ortadan kalktı.

Vali Funda Kocabıyık, yaptığı değerlendirmede bu süreçte vatandaşların sokağa çıkmasının, birbirlerine yakın bulunmasının hastalığı yayacağını belirterek vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Sokağa zorunlu hallerin dışında çıkılmaması yönünde uyarıda bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Virüsün yayılma hızını düşürmek için tedbirler almaya devam edeceğiz. İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelgeler doğrultusunda metrekareye düşmesi gereken insan sayısı kadar yoğunluğa ulaşıncaya kadar tedbirlerimiz sürecek. Toplum sağlığını hep beraber korumak zorundayız. Bu önlemlerin tümü hemşehrilerimizin sağlığı için” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “ESNAFIN İŞİNİ ESNAFTAN BAŞKASI YAPMAMALI”
“ESNAFIN İŞİNİ ESNAFTAN BAŞKASI YAPMAMALI”
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK UYARDI
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK UYARDI "’LÜTFEN TEDBİRLERE UYALIM, MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAYALIM"
"