Advert Advert -------------------------------- Advert Advert
Advert

CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, koronavirüsle ilgili bir açıklama yaptı. Uşak’taki durumu değerlendiren Karaoba, “Sokağa çıkma yasağı konmuyor. Uşak’ta İsmetpaşa’ya yasak var ama arka sokaklarda yine insanlar var. Bunlar belki iyi niyetle yapılıyor; ama sonuca yönelik bir çalışma olmadığı da ortadadır” dedi.

CHP UŞAK İL  BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI
CHP UŞAK İL  BAŞKANI ALİ KARAOBA'DAN VİRÜS AÇIKLAMASI egeseshaber

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Koronavirüsün tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de olumsuz etkilediğini belirten CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu dönemde AK Parti Genel Başkanı rozetini bir kenara bırakmasını ve kendisine oy veren ve vermeyen herkese eşit yaklaşması gerektiğini ifade etti. 
Karaoba, Kızılay yöneticilerinin maaş almalarını ahlaki bulmadığını ve bu tip görevlerin gönüllülük esasına göre yapılması gerektiğini vurguladı. 

Ali Karaoba’nın yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

Uşak'ta Neden Test Yapılmıyor?

Tüm dünya bir pandemi ile boğuşmakta ve ülkemizde tanı konan hasta sayısı artıyor. Sağlık Bakanı, Uşak’ta 38 kişiyi açıkladı ve biz bunu doğru kabul etmeliyiz. Biz Çin ve Güney Kore’deki çalışmaları incelemeliyiz. Bunun bir ilacı yok ve sadece ve sadece sosyal izolasyon gerekiyor. 1 kişi 30 kişiyi enfekte ediyor ve 30 kişinin de diğer insanlara bunu nasıl bulaştırdığını görürseniz, rakamı anlarsınız. Bugün Uşak’ta test yapılamıyor. Neden testler Kütahya ve diğer illere yollanıyor. Uşak hız konusunda 20’inci sırada ve bunu yetkililere sorduğumuzda, testlere yapma gibi bir şansın olmadığı ifade ediliyor. 1 yıldır bu konuda hiçbir çalışma yapılmadı. Bugün hastanedeki sadece doktora değil, herkese maske verilmelidir. Sayın Bakan bir şeyler yapıldığını söyleniyor ve ben bunun bir doktor olarak yeterli olmadığını görüyorum.  Sadece pandemi bölgesine maske verilmesiyle bu iş çözülmez. Biz gerekli malzemeleri kendi ekibimize veremezsek, neden diğer ülkelere yardım ediyoruz?

'Sadece İsmet Paşa Caddesi'ne Kısıtlama Getirerek Sorun Çözülmez'

Sokağa çıkma yasağı konmuyor. Uşak’ta İsmetpaşa’ya yasak var ama arka sokaklarda yine insanlar var. Bunlar belki iyi niyetle yapılıyor ama sonuca yönelik bir çalışma olmadığı da ortadadır. Devlet destekli bir izolasyon yapmak istiyorsanız, sokağa çıkma yasağı koymanız gerekiyor. Biz bu virüsü yok etme şansına sahip değiliz. Temel amaç hasta sayısını azaltmak ve yayılımı engellemeye çalışırsınız.  

'Köprü ve Otoyollar için Yandaş Müteahhitlere Ödenen Paralar 1 Yıl Ertelenmeli'

Biz çok zengin bir ülke değiliz, ama bir birimizi dinlemeliyiz. Devlet destekli sokağa çıkma yasağı konmalı. İşsizlik fonundan vatandaşa destek verilmeli. Bugün yandaş müteahhitlere para ödeniyor. Biz bize yeteriz kampanyası ile 900 milyon para toplantı. Osmangazi köprüsü, Avrasya Tüneli ve diğer geçitlere ödenecek paranın 1 yıl ertelenmesi lazım.Sadece kendi çalışarak, ayakta kalan meslekler var. Berberler dükkan kapattı ve bu insanlar kira ödeyemiyor. Kaçak tıraşların önünü açacaksınız. Kahvehaneler kapandı ve çalışanlar çok ciddi mağduriyet yaşadı. Devlet IBAN numarası vermez ve halkına sahip çıkar. 

'Vergimi Devlete; Bağışımı da İstediğime Veririm'

Vergimi devletime veririm, ama bağışımı istediğime yaparım. 15 Temmuz şehitleri için toplanan paraların dahi kimlere verildiği belli değil. Ben tarafsız olunması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, bu koronavirüsle mücadele dönemine, AKP Genel Başkanı rozetini çıkarmalıdır.  Dün belediyelerle yapılan toplantıya CHP’li başkanlar çağrılmadı. Birlik ve beraberlik başka türlü sağlanamaz.  

'Kızılay Yöneticilerinin Maaş Almaları Etik Değil'

Devletin yapması gereken, çiftçi, işçi ve esnafa sahip çıkmaktır. Yıllardır aile sigortasını gündeme getirdik ve bunun bir sosyal devletin gereği olduğunu dile getirdik. 
Kızılay bugün bir deprem olsa, millete yardım edecek durumda değildir. Kızılay yöneticilerinin tamamının gönüllülük esasına göre çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar yüksek maaşlar, yöneticilere verilmemelidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “ESNAFIN İŞİNİ ESNAFTAN BAŞKASI YAPMAMALI”
“ESNAFIN İŞİNİ ESNAFTAN BAŞKASI YAPMAMALI”
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK UYARDI
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK UYARDI "’LÜTFEN TEDBİRLERE UYALIM, MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAYALIM"
"