Advert

YERİ DOLMAYACAK BİR İLİM İNSANI

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş (73), 4 gündür Trabzon'da 'Covid-19' teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bağımsız türkiye Partisi ege bölge Müfettişi Ahmet Kozak parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Kozak'ın açıklaması şu şekilde. Türkiye çok büyük bir değerini yitirmiş bulunmaktadır BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş bu sabaha karşı özel bir hastanede vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Sevenlerine, Türk halkına başsağlığı diliyoruz. Onun en büyük ilkesi dindar ve Atatürkçü bir genel başkan olmasıdır, milletimizin sosyal seviyesini iyi bir düzeye çıkarmaktır.

YERİ DOLMAYACAK BİR İLİM İNSANI
YERİ DOLMAYACAK BİR İLİM İNSANI egeseshaber

‘Toplumumuza Öncelik Etmiştir, Çığır Açmıştır’

Toplumumuza öncelik etmiştir, çığır açmıştır. Biz genel başkanımızı yeterince anlatamamış olabiliriz ama Türk siyasi tarihinde 21. yüzyıla damgasını vurmuş büyük bir ilim, fikir ve gönül adamıdır.

‘Genel Başkan ve İlim Adamıdır’

Prof. Haydar Baş ömrü boyunca bu milletin gereksinimi olan pek çok eserler, çalışmalar yapmıştır. Haydar Baş, genel başkan ve ilim adamıdır. Prof. Haydar Baş’ın 62 basılı eseri vardır, Atatürk’le, milli ekonomi modeliyle ilgili eseri vardır ve Hz. Ali, Hz. Hasan, Hz. Fatıma gibi eserleri de vardır.

Yeri Dolmayacak Bir İlim İnsanı

“Haydar Baş toplumumuzun hem gönlünü hem de karnını düşünmüş bir siyasetçidir.  Toplumumuzun yaşam standartını artırmak onun temel ilkesi ve yaşam felsefesidir Atatürk’ü çok seven ve Atatürk’ün yolunda bir ömür harcamış genel başkandır. Kendisini burada saygıyla, rahmetle, hüzünle anıyoruz. Allah makamını cennet eylesin, peygamberimize komşu eylesin. Biz sevenlerine de Allah’tan sabır diliyoruz. Haydar Baş yeri doldurulamayacak büyük bir ilim adamıydı”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüsamettin     2020-04-15 Prof. Dr. Haydar Baş’ı yıllardır takip ettim. Böylesine büyük bir insanı tanımaktan hep şükür ettim. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
Ahmet KOZAK BTP Ege Bölge Müfettişi     2020-04-14 İsmail ÇETİN Bey İlginiz için çok teşekkür ederiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"