Advert

TÜRK MİLLETİNİN VARLIK DAVASINDA ÇEKTİKLERİ ISTIRABIN, ELEMİN, GÖZYAŞININ İFADESİDİR

İzmir eski ilçe Başkanı yeni görevi İyi parti İl Başkanı danışmanı Seçkin BOYUNAĞA 3 Mayıs Türkçüler günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yayımladı.

 TÜRK MİLLETİNİN VARLIK DAVASINDA ÇEKTİKLERİ  ISTIRABIN, ELEMİN, GÖZYAŞININ İFADESİDİR
 TÜRK MİLLETİNİN VARLIK DAVASINDA ÇEKTİKLERİ  ISTIRABIN, ELEMİN, GÖZYAŞININ İFADESİDİR egeseshaber

Seçkin Bayunağa’nın açıklaması şu şekilde. 3 Mayıs 1944’te Irkçılık-Turancılık Davası’nın duruşması sırasında birçok Türkçü genç Nihâl Atsız’a destek olmak için Ulus Meydanı'nda toplandılar. Yaptıkları gösteriler sırasında polis tarafından saldıraya uğrayıp birçoğu göz altına alındılar. Dava sonucunda ise Hüseyin Nihâl Atsız, Zeki Velidi Togan, Fethi Tevetoğlu gibi Türkçü fikrin önde gelen simaları tutuklandı. Bu olayları anmak için 1945’te Tophane Askeri Cezaevi’nde tutuklu bulunan bir grubun toplanması ile 3 Mayıs bir gelenek halini alır ve Türkçüler Günü olarak anılmaya başlar. Seçkin Boyunağa’açıklamasında şu cümlelerle devam etti.

İşkencelerle yılmamış, tabutluklardan dik çıkmış bir fikrin mensupları; fişlenmekten, baskıdan, sürgünden korkmazlar!

3 Mayıs Türk milliyetçilerinin ,Türk milletinin varlık davasında çektikleri  ıstırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir. Her türlü zulme ve haksızlığa rağmen; Türklük, imkansızlıklar içinden imkan yaratmanın adıdır.Oğuz Oğulları şiirinde''Türk sadece bir milletin adı değil, Türk bütün adamların birliğidir''

Diyen Büyük Türkçü Yüce ATATÜRK'ün ışığı altında Bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz.

Kutlu Olsun! "3 MAYIS RUHU EBEDİYEN YAŞASIN!"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"