Advert

BUCA'DA 29 MAYIS'TA AÇILACAK 25 CAMİDE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Buca Belediyesi, normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs’ta ibadete açılacak ,yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde temizlik seferberliği başlattı. Halılardan minberlere kadar baştan aşağı temizlik yapan temizlik ekipleri camileri Cuma namazına hazırladı.

BUCA'DA 29 MAYIS'TA AÇILACAK 25 CAMİDE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ
BUCA'DA 29 MAYIS'TA AÇILACAK 25 CAMİDE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ egeseshaber

Buca Belediyesi, Koronavirüsle (Covid-19) mücadele sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı kararıyla kapatılmasının ardından, normalleşme sürecinde yeniden ibadete açılacak camiler için harekete geçti.

Camilerde A'dan Z'ye Temizlik

İlk olarak 29 Mayıs’ta kılınacak Cuma namazı öncesi Buca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri tarafından camilerde hummalı temizlik çalışması başlatıldı. Buca’da kullanıma açılacak 25 cami başta olmak üzere toplam 84 cami temizlendi.  Bucalı hemşerilerin temiz ve sağlıklı ortamlarda ibaretlerini gerçekleştirebilmeleri için köşe bucak çalışan ekipler, cami içindeki halıları profesyonel makinelerle süpürüp yıkadı. Camilerdeki ayakkabılıklar, kapı, cam ve duvarların silip, minber temizliğini geniş çaplı bir şekilde gerçekleştirdi.

Buca'daki 25 Camide Cuma Namazı

Buca ilçesinde 29 Mayıs’ta ibadete açılacak camiler; Abil Efendi, Adatepe, Akşemsettin, Bahayörük, Baltalılar, Bilal-i Habeşi, Beyazıt, Buca Koop., Ensar, Eyüp Sultan, Huzurevi, Karacaağaç, Kaynaklar Kerim Ali Tatar, Kaynaklar Merkez, Kurtuluş, Laleli, Muradiye, Osman Nuri Saygın, Recep Fidan, Yavuz Sultan Selim, Yıkıkkemer, Zeytintepe, Zikirtepe, Yaylacık ve Yıldızlar olarak belirlendi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UŞAK'TA RESTORANTA SİLAHLI SALDIRI: 1 KİŞİ ÖLDÜ
UŞAK'TA RESTORANTA SİLAHLI SALDIRI: 1 KİŞİ ÖLDÜ
"EMEKLİ MAAŞLARI SALGINLA BERABER İYİCE YETERSİZ HALE GELMİŞTİR"
"