Advert

VALİ KOCABIYIK, "SİVASLI'DA ÇİLEK ÜRETİMİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ"

Sivaslı ilçesinde Belediyeye ait çilek ve çilek fidesi üretimi yapılan demonstrasyon tarlasında incelemelerde bulunan Vali Funda Kocabıyık çilek fidesi dikti.

VALİ KOCABIYIK,
VALİ KOCABIYIK, egeseshaber

Tarlada çilek ve çilek fidesi üretimi ile ilgili Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak’tan bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, ilçede yeni çilek çeşitlerini üreterek hem verimi hem de üreticilerin kârını artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

"Yaklaşık 300 Dekar Alanda Yıllık 500 Ton Çilek Üretiliyor"

Fide dikiminde çalışan işçilerle sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, “ İlçede çilek üretiminin yaygınlaştırılması için kaymakamlığımız öncülüğünde çalışmalar yapılıyor. İlimiz genelinde yaklaşık 300 dekar alanda yıllık 500 ton çilek üretiliyor. Yeni çilek çeşitlerini üreterek verimi ve üreticilerimizin kârını artırmayı hedefliyoruz. Ümit ediyorum ki birkaç yıl içinde bölgede çilek üretimi daha da artacak. İlimizde tarımsal üretimi artırmaya ve üreticilerimizi her alanda desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı

İncelemelerinin ardından Kaymakam Semih Cembekli’yi ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, ilçede yapılan çalışmalar ve yatırımlar ile ilgili bilgi aldı.Ziyaret ve incelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kılıç eşlik etti.

 
 
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"