Advert

İZMİR KENT KONSEYİ 10 YAŞINDA

İzmir’de “Katılın birlikte yönetelim” diyerek yola çıkan sivil toplum örgütü İzmir Kent Konseyi 10 yaşında. Konsey, 10’uncu yıl kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

İZMİR KENT KONSEYİ 10 YAŞINDA
İZMİR KENT KONSEYİ 10 YAŞINDA egeseshaber

Kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, şehrin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın yanı sıra çalışmalarını yerinde yönetim ilkeleri çerçevesinde yürüten İzmir Kent Konseyi 10’uncu yılını kutluyor. Konsey üyeleri 10. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törene İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aslı Umucu’nun ve Engelli, Çocuk ve Gençlik Konseyi başkanları da katıldı.

"Katılın Birlikte Yönetelim"

“Katılın birlikte yönetelim” sloganıyla yola çıkan Kent Konseyi, İzmirlilerin sosyal hayattaki rollerinin güçlendirilmesi için karar alma süreçlerine katılmalarını, mevcut sorunların çözümlenmesinde aktif rol alarak demokratik platformlarda hoşgörü, saygı ve uzlaşmacı bir çerçevede fikir üretmelerini hedefliyor.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"