Advert

VALİ FUNDA KOCABIYIK YAYIN BALIĞI ÜRETİM TESİSİNİ İNCELEDİ

Vali Funda Kocabıyık Güre Köyünde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan Yayın Balığı Yetiştiriciliği Deneme Projesi kapsamında yayın ve sazan balığı üretimi yapan tesislerde incelemelerde bulundu.

VALİ FUNDA KOCABIYIK YAYIN BALIĞI ÜRETİM TESİSİNİ İNCELEDİ
VALİ FUNDA KOCABIYIK YAYIN BALIĞI ÜRETİM TESİSİNİ İNCELEDİ egeseshaber

Tesisin bölgede ilk yayın balığı üretim tesisi olma özelliği taşıdığını belirten Vali Funda Kocabıyık, “Eski kum havuzlarını yapay göletlere dönüştürerek yayın ve sazan balığı deneme üretimi yapan girişimciler Serkan Yılmaz ve Hülya Yıldırım’ı ziyaret etmekten mutluluk duydum. Yılmaz ve Yıldırım, kısa süre içinde kuracakları kapalı devre balık kuluçkahanesi ile ülkemizdeki farklı göl ve göletlerdeki balıklandırma çalışmaları için yılda 1 milyon sazan ve 500 bin yayın yavrusu üretmeyi planlıyorlar. Sportif olta balıkçılığı için yaşam alanlarının da oluşturulacağı yaklaşık 250 dekar arazideki bu örnek projeye Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz 1 milyon liralık hibe desteği sağladı. Tesis tam anlamıyla hizmete girdiğinde ilimiz ekonomisine katkı sağlayacak. Proje atıl durumdaki eski kum ocaklarının ekonomiye kazandırılması için de ayrı bir öneme sahip. Avrupa ülkelerinde görmeye alışık olduğumuz bu örnek projeyi ilimize kazandırdıkları için Yıldırım ve Yılmaz’ı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyor ve bu tür projeleri desteklemeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Daha sonra göletlere damızlık yayın balığı bırakan Vali Funda Kocabıyık’a incelemeleri sırasında Vali Yardımcıları Hüseyin Demirbaş, Meral Batı Demirbaş eşlik etti.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK ÜNİVERSİTESİ BİR KEZ DAHA AB PROJESİ YÜRÜTMEYE HAK KAZANDI
UŞAK ÜNİVERSİTESİ BİR KEZ DAHA AB PROJESİ YÜRÜTMEYE HAK KAZANDI
"