SİYASET
Giriş Tarihi : 07-07-2021 08:33   Güncelleme : 07-07-2021 08:42

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak il Başkanı Ali KARAOBA’ ülkenin freni patlamış kamyon gibi gittiğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk partisi Uşak İl Başkanı Doktor Ali KARAOBA’parti binasında www.egeseshaber.com haber sitesine özel röportaj verdi.KARAOBA, can siperhane çalışan  sağlıkçıklara çok teşekkür ederim dedi. KARAOBA'Ülke fireni patlamış bir kamyon gibi aşağıya doğru gidiyor, sokağa çıktığınızda hiç parti gözetmeksiniz herhangi bir esnafın dükkanına girdiğinizde bir dokunun emin olun bin tane ah işitiyorsunuz,esnaf sattığı malın aynısını yerine alıp koyamıyor neden?Çünkü istikitrarlı bir yönetim yok istikrarlı bir döviz kuru yok para girdisi yok dışarıya kaçan ciddi bir para var bu açıdan esnaf sıkıntıda. Köylü,köylü çok daha sıkıntıda bu yıl yağışlarında çok az olması ve gübre fiyatlarının girdi maliyetlerinin inanılmaz artması ama karşılığındada para etmeyen mahsülle çiftçiyi zor durumda bırakıyor dedi. Başkan;KARAOBA’sözlerine şu cümlelerle devam etti.

Cumhuriyet Halk partisi olarak şikayet eden dert yanan bir konumda kalmak istemiyoruz biz cumhuriyet halk partisi olarak iktidar olursak ve buna yürüyoruz buna inanıyoruz  dostlarımızla birlikte millet iktifakı ile birlikte buna yürüyoruz geldiğimizde esnafa yönelik neler yapacağız,birkaç madde içinde söylemek istiyorum.

1.Sicil affı ile birlikte esnafımıza ödediği yıllık ödediği yıllık vergi kadar sıfır faiizli kredi kullandıracağız bakın şimdi esnafa kredi kullandırıyorlar pandemi var faiz işliyor ne faizi ne faizi öteliyorlar nede siliyorlar bu açıdan verecekseniz yurtdışındaki gibi hibe şeklinde yada sicil affı getirerek yapmak zorundasınız dedi. CHP Uşak İl Başkanı Ali KARAOBA, esnafa 5 yılsüreyle vergi indirimi geleceğinin altını çizdi.

ÖZEL RÖPORTAJIN DEVAMINI HABER İÇİNDEKİ VİDEO LİNKİNE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ