Advert

VALİ KOCABIYIK DİŞKAYA YANGIN GÖZETLEME KULE'SİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Funda Kocabıyık, Dişkaya Yangın Gözetleme Kulesi’ne giderek Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya’dan orman yangınlarının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

VALİ KOCABIYIK DİŞKAYA YANGIN GÖZETLEME KULE'SİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
VALİ KOCABIYIK DİŞKAYA YANGIN GÖZETLEME KULE'SİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU egeseshaber

1808 metre yükseklikteki kulede görevli orman işçileri ile bir süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık daha sonra orman gençlik bakım çalışması yapan orman köylülerini ziyaret etti.

Köylülerle bir süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, yaptığı açıklamada ormanların önemine değinerek yangın riskinin arttığı şu günlerde vatandaşların yangınlara karşı çok daha dikkatli olmasını istedi.

Uşak’ta 223 bin 496 hektar orman arazisi bulunduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, bu alanların 11 gözetleme kulesinden 24 saat izlendiğini kaydetti.

Vali Funda Kocabıyık açıklamasına şöyle devam etti; “Ormanlar ülkemizin en büyük zenginliklerinden. Ormanlarımızı korumak, genişletmek ve gelecek nesillere aktarmak öncelikli görevlerimiz arasında. Orman yangınlarına karşı tüm tedbirleri almış durumdayız. İl genelinde orman yangınlarına 9,16 dakikada müdahale edebiliyoruz.  Bu oran Türkiye ortalamasının üzerinde. Aldığımız tedbirler önemli ancak orman yangınlarının çıkmaması için vatandaşlarımızın çok dikkatli davranması gerekiyor”

Orman yangınlarına karşı alınan tedbirlerin yanı sıra il genelinde ağaçlandırma çalışmaları da yaptıklarını belirten Vali Funda Kocabıyık, daha yeşil bir Uşak için çalıştıklarını belirtti.

Vali Funda Kocabıyık’a incelemeleri sırasında Vali Yardımcıları Meral Batı Demirbaş, Ayşe Şeyda Çağlar, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Uşak Orman İşletme Müdürü Ayhan Yalçın eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"BAROLAR ÇOKLU BARO İLE SİYASALLAŞACAK"
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
BAŞKAN KARAOBA’DAN MADIMAK MESAJI
"