Advert

SLOVENYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SOYER'İ ZİYARET ETTİ

Slovenya Ankara Büyükelçisi Primoz Šeligo, İzmirBüyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. İlk kez İzmir’e geldiğini söyleyenPrimoz Šeligo, bilişim teknolojileri, sağlık turizmi ve kültürel alışverişin önemini vurgulayarak, Slovenya’nın Koper şehrinden özellikle bu alanlarda çalışan bir delegasyonun İzmir’i ziyaret etmesi önerisinde bulundu.

SLOVENYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SOYER'İ ZİYARET ETTİ
SLOVENYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SOYER'İ ZİYARET ETTİ egeseshaber

Slovenya Ankara Büyükelçisi Primoz Šeligo, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti.Slovenya İzmir Fahri Konsolosu Mazhar İzmiroğlu ve Büyükelçilik Ekonomik İlişkiler Danışmanı Bengü Yüksel’in de katıldığı ziyaret, samimi bir havada gerçekleşti. Soyer, konuklarına İzmir hakkında bilgi verdi. Primoz Šeligo, İzmir’e ilk kez geldiğini belirtti.Slovenya’nın en büyük ticari limanı Koper ile İzmir’in kardeş kent olabileceklerini söyleyen BüyükelçiŠeligo, işbirliği olanaklarının da altını çizdi. BüyükelçiŠeligo bilişim teknolojileri, sağlık turizmi ve kültürel alışverişin önemini vurgulayarak Koper’den özellikle bu alanlarda çalışan bir delegasyonun İzmir’i ziyaret etmesi önerisinde bulundu. Slovenya Dış İşleri Bakanlığı’nca düze nlenen Bled Ekonomi Forumu’na katılım sağlanması konusu da gündeme geldi.

İEF'de Birebir Görüşüme

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de 3 Eylül’de açılacak İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında birebir görüşmelerin yapılabileceğini ifade etti. Başkan Soyer, delegasyonun İzmir’e İEF’de veya istedikleri başka bir tarihte gelebileceklerini belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Slovenya Ankara Büyükelçisi Primoz Šeligo İzmir’in simgesi saat kulesi maketi hediye etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"