Advert

AYDIN'IN YENİ VALİSİ HÜSEYİN AKSOY YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığının 2020/274 sayılı Kararnamesi ile Kocaeli’den Aydın’a atanan Vali Hüseyin Aksoy’un Aydın'a gelmesiyle valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Törene Vali Yardımcıları, kaymakamlar ve protokol üyeleri katıldı.

AYDIN'IN YENİ VALİSİ HÜSEYİN AKSOY YENİ GÖREVİNE BAŞLADI
AYDIN'IN YENİ VALİSİ HÜSEYİN AKSOY YENİ GÖREVİNE BAŞLADI egeseshaber

Vali Hüseyin Aksoy makamında gazetecilere yaptığı açıklamalarda Aydın’a gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valiliği’nden Aydın Valiliği’ne atandım ve bu saat itibariyle de göreve başladım. Aydın ilimiz Türkiye'nin önemli illerinden biridir. Turizm, jeotermal tarım gibi alanlarda  ülkemizin  önemli kentlerinden birisi. Aydın'da görev yapıyor olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Aydın halkının destekleriyle önümüzdeki süreçte  Aydın ilinin verilerini daha iyi bir noktaya taşıyabilmek adına gayret içerisinde çalışacağız” dedi. 

"Aydın Valiliği’nin Benim İçin Ayrı Bir Önemi Var"

Vali Hüseyin Aksoy konuşmasının devamında, “Aydın Valiliği’nin benim için ayrı bir önemi var. Aydın Valiliği yapmış olan Rahmetli Recep Yazıcıoğlu ile aynı ilçedeniz. Ben de Trabzon Köprübaşı ilçesindenim. Böyle bir tesadüf yaşadım, bu bağlamda kendisini tekrar rahmetle anıyorum. 2001 yılında ilk Valilik görevim Muğla’daydı. Bu anlamda Aydın'la bir bağımız oluşmuştu. Komşu il olmamız nedeniyle o dönemde birçok çalışma yapmıştık. O dönemlerde bir nebzede olsa Aydın'ı tanıma fırsatım olmuştu" ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması sonrasında kurum yetkilerinden bilgi alan Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy çalışmalarına başladı.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK ÜNİVERSİTESİ BİR KEZ DAHA AB PROJESİ YÜRÜTMEYE HAK KAZANDI
UŞAK ÜNİVERSİTESİ BİR KEZ DAHA AB PROJESİ YÜRÜTMEYE HAK KAZANDI
"