Advert

UŞAK'IN GELECEĞİ İÇİN DEV TOPLANTI

Uşak Deri OSB’nin ilk 9’a giren büyükbaş deri işleme tesisi projesi kapsamında ilk teknik destek toplantısı gerçekleşti.

UŞAK'IN GELECEĞİ İÇİN DEV TOPLANTI
UŞAK'IN GELECEĞİ İÇİN DEV TOPLANTI egeseshaber

Uşak Deri Karma OSB’nin ilk 9’a giren büyükbaş deri işleme tesisi projesi kapsamında ilk teknik destek toplantısı gerçekleşti. Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin hazırladığı ve Türkiye’de, 2018 yılında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 'Rekabetçi Sektörler Programı’nın ikinci döneminde, sunulan 175 proje arasında ilk 9 proje arasına giren, “Büyükbaş Hayvan Derisi İşleme Ortak Tesisi Projesi”nin teknik destek programı kapsamında, ilk toplantı yapıldı. Uşak Deri Karma OSB Bölge Müdürlüğü’nün konferans salonunda yapılan toplantıda bir açıklama yapan Bölge Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, tesisin Türkiye’de örnek bir üretim merkezi olacağını ve bölge sanayicisinin görüş ve önerileri doğrultusunda gelişeceğini sözlerine ekledi.

İlk Teknik Yapıldı

Uşak Deri Karma OSB’nin, yüzde 85’i Avrupa Birliği ve yüzde 15’i de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın verdiği toplam 5 milyon 200 bin euroluk, büyükbaş deri işleme projesi tesisiyle ilgili çalışmalar kapsamında, ilk teknik toplantı yapıldı. Makine alımı ve teknik destek ayaklarından oluşan projesiyle ilgili detayları konuşuldu. Bölge binasındaki konferans salonunda yapılan toplantıya; Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Karaca, Bölge Danışmanı Cavit Kahya, Bölge Müdürü Savaş Göksal, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, ZEKA ve diğer kurum ve kuruluşların temsilcileri ile sanayiciler katıldı. 

20 Ton Büyükbaş Deri İşlenebilecek

Toplantıda tesisin durumu hakkında açıklama yapan Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, 8 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösterecek olan fabrikanın günlük yaklaşık 20 ton büyükbaş deri işleme kapasitesine sahip olacağını ifade etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"