Advert

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM BİR KÖYÜN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞINI AÇIKLADI

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım koronovirüs nedeniyle Uşak'ın Ciniler (Cinoğlu) Köyü'nün iki haftalığına karantina altına alındığını açıkladı. Yalım, karantianın daha erken kaldırılması için vaka sayılarındaki azalmanın görülmesi gerektiğini belirtti.

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM BİR KÖYÜN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞINI AÇIKLADI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM BİR KÖYÜN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞINI AÇIKLADI egeseshaber

CHP Uşak Milletvekili yaptığı açıklamada; Ciniler (Cinoğlu) Köyümüz önümüzdeki 2 hafta süresince karantinaya alınmıştır. Lütfen köydeki vatandaşlarımız birbirleriyle temas konusunda, sosyal mesafe ve kurallara uyma konusunda özen göstersin. Ceza yememek ve vakaların artmaması adına dışarı çıkmamanızı tavsiye ediyorum, lütfen kurallara uyalım...
Önümüzdeki 2 haftalık süreç içerisinde eğer vakalarda azalma olursa karantina 2 hafta öncesinde sonlanabilir, bu tamamen siz değerli hemşerilerimizin elinde; tam tersi eğer dikkat edilmez ise 2 hafta daha uzayabilir, onun için özellikle altını çiziyorum lütfen sosyal mesafeye dikkat edelim, ev gezmelerine ara verelim, tokalaşmayalım, hijyen kurallara uyalım." dedi. 

Karantina Uygulaması Devam Ediyor

CHP'li Yalım; "Sivaslı Merkez İlçemizde Akıncılar Mahallesinde vaka görülen evlerdeki karantina uygulaması devam ediyor, gidişatı gözlemliyoruz eğer vakalarda düşme olursa sıkıntı olmayacak ancak sosyal mesafemize ve kurallara uymazsak, ev gezmelerine gidersek; tarla bahçe işlerinde birbirimizle temasa geçersek vakalar çoğalabilir ve Akıncılar Mahallesinde de karantina uygulanabilir. Bu sebeplerden dolayı tekrar tüm hemşerilerimizi özellikle uyarıyorum; vakaların azalması için ciddi adımlar atmamız gerekiyor, vatandaşlarımızın karantinada evde mahsur kalmasını hiç istemiyorum maskesiz dışarıya çıkmayalım, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyalım, başkaları ile temastan kaçınalım ve lütfen çok dikkatli olalım." ifadelerine yer verdi.

"Sosyal Sigortalar Kurumu'nu Göreve Davet Ediyorum"

Umpaş Seramik hakında da açıklamalarda da bulununa CHP Milletvekili Özkan Yalım, "Umpaş Seramik Seranova malesef ekonomik sebeplerden dolayı kapandı. Yaklaşık 400 tane personelin hem maaşları hem de kıdem tazminatları ödenmemiştir. En kısa sürede hem maaş hem kıdemleriyle ilgili özellikle çalışanların haklarının korunması ve kayıplarının karşılanması için Sosyal Sigortalar Kurumu'nu göreve davet ediyorum." diye konuştu.

Ayrıca CHP Uşak Milletvekili bütün babaların babalar gününü de kutladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"