Advert

VALİ FUNDA KOCABIYIK, DİŞKAYA YANGIN GÖZETLEME KULESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Funda Kocabıyık, Dişkaya Yangın Gözetleme Kulesi’ne giderek Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya’dan orman yangınlarının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

VALİ FUNDA KOCABIYIK, DİŞKAYA YANGIN GÖZETLEME KULESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
VALİ FUNDA KOCABIYIK, DİŞKAYA YANGIN GÖZETLEME KULESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU egeseshaber

Köylülerle bir süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, yaptığı açıklamada ormanların önemine değinerek yangın riskinin arttığı şu günlerde vatandaşların yangınlara karşı çok daha dikkatli olmasını istedi.

Vali Funda Kocabıyık açıklamasına şöyle devam etti; “Ormanlar ülkemizin en büyük zenginliklerinden. Ormanlarımızı korumak, genişletmek ve gelecek nesillere aktarmak öncelikli görevlerimiz arasında. Orman yangınlarına karşı tüm tedbirleri almış durumdayız. İl genelinde orman yangınlarına 9,16 dakikada müdahale edebiliyoruz.  Bu oran Türkiye ortalamasının üzerinde. Aldığımız tedbirler önemli ancak orman yangınlarının çıkmaması için vatandaşlarımızın çok dikkatli davranması gerekiyor”

Vali Funda Kocabıyık’a incelemeleri sırasında Vali Yardımcıları Meral Batı Demirbaş, Ayşe Şeyda Çağlar, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Uşak Orman İşletme Müdürü Ayhan Yalçın eşlik etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"