Advert

ZABITADAN İŞGAL VE SEYYAR DENETİMİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kent merkezinde yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan caddelerde, seyyar ve kaldırım işgaline yönelik denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde, yaya vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların işgal edilmesinin önüne geçildi. Böylelikle, vatandaşların korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyarak, kaldırımlarda daha rahat yürüyebilmesi sağlandı.

ZABITADAN İŞGAL VE SEYYAR DENETİMİ
ZABITADAN İŞGAL VE SEYYAR DENETİMİ egeseshaber

Yaya vatandaşların kullanım alan olan kaldırımların işgal edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kent merkezinde yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan caddelerde, seyyar ve kaldırım işgaline yönelik denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerle vatandaşların korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyarak, kaldırımlarda daha rahat yürüyebilmesi sağlandı.

"Denetimlerimiz Devam Edecek"

Vatandaşların kendilerine yardımcı olabilmesi için kayıtsız seyyar satıcılardan alışveriş yapmamalarını gerektiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, “Seyyar satıcılardan yapılan alışverişlerde, hem kayıtlı esnafımız mağdur oluyor, hem de vatandaşlarımız koronavirüs sürecinde sağlıklı olmayan koşullarda ihtiyaçlarını evlerine taşıyor. Yapılan denetimlerde kaldırımlardaki yaya geçişini olumsuz yönde etkileyecek reklam tabelası, flama gibi her türlü materyalleri de kaldırdık” dedi. Koronavirüs önlemleri kapsamında çalışmalarına ara vermeden devem edeceklerini de sözlerine ekleyen Duman, “Yapılan denetimlerde kurallara uymayan işletmelere 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa istinaden işlemler yapılmıştır” ifadelerinde bulundu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK ÜNİVERSİTESİ BİR KEZ DAHA AB PROJESİ YÜRÜTMEYE HAK KAZANDI
UŞAK ÜNİVERSİTESİ BİR KEZ DAHA AB PROJESİ YÜRÜTMEYE HAK KAZANDI
"