Advert

YENİ YOL PARTİSİ GENEL BAŞKANI HASAN GÜRAL'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral Banaz’da partililerle buluştu.Güral eğitimden tarıma ekonomiden emeklilikte yaşa takılanlara kadar çok önemli konularda çok önemli açıklamalar yaptı.

YENİ YOL PARTİSİ GENEL BAŞKANI HASAN GÜRAL'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR
YENİ YOL PARTİSİ GENEL BAŞKANI HASAN GÜRAL'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR egeseshaber

Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral yaptığı açıklamada; “Yerel basın olmadan siyaset asla olmaz sizlerde emek çok büyük. Şimdiden başlarken teşekkür ediyorum ki sonra da teşekkürlerimizi kabul edersiziniz. Buraya gelirken de aynı şeyleri söyledim şimdi de söylüyorum: bizim için Banaz ilçesi çok önemli bir yerde. Biz Yeni Yol Partisi’nin ilk kıvılcımını burada yaptık, Murat Dağı ile ilgili ilk meydan mitingimizi burada yapacağız, 17 Eylül’de birkaç sanatçı arkadaşımız gelecek, görüşme yaptık. Murat Dağı’nın maden arama ruhsatlarının tamamının iptal edilmesi yolunda bir çabamız var. Tarıma dayalı sanayi ve eğitim kurguluyoruz, dünyanın geleceği özellikle önümüzdeki on yıllık süreçte gıda ve tarım üzerine gelişecek.” dedi.

“İşsizliği Bir Daha Anmayacağız”

Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral işsizlik konusunda ise konuşmasında “biz halkımıza söz veriyoruz işsizliği bir daha anmayacağız. Gençlerimiz ne iş garantisi ne de gelecek garantisi konusunda en ufak bir endişe duymayacak.” diye konuştu.

“YÖK Gereksiz Bir Kurum”

Üniversiteler hakkında da açıklamalarda bulunan Güral “YÖK denilen gereksiz bir kurum var.YÖK görevinin dışındaki işlerle uğraşıyor, eğitimin önünü tıkayan kurumlardan biri haline geldi. Üniversiteler bağımsızlık kültüründen çıkarıldı, siyasilerin oyuncağı haline geldi, siyasiler tarafından atanan rektörlerle yönetiliyor, alakası olmayan insanlarla yönetiliyor.” 4+4+4 eğitim sistemi hakkında ise “altyapısı meslek lisesi olması gerekirken karman çorman bir sistemle eğitimi bitirdik.” diye konuştu. Kayıp bir nesil yaratıldığını ve cumhuriyetin ilk yıllarındaki köy enstitüleri modeline bakıp bunun revize edilerek, modernize edilerek uygulamanın ülkenin önünü açabileceğini söyledi.

“Emeklilik Yaşı Kadınlarda 45, Erkeklerde 50 Olacak”

Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral; “Türkiye’de bizim iktidarımızda emeklilik yaşı erkeklerde elli kadınlarda 45 olacağı programımızda yazılı önümüzdeki hafta Yargıtay internet sayfamıza yükleyecek, gerekli bilgilere orada olacak. Dünyada her ırkın bir yaşam ömrü vardır Türk ırkının ömrü tıbben, genetik olarak 63’tür.” dedi.

“8- 11 Bin Arasında Maaş Vereceğiz”

8-11 bin arasında maaş vereceklerini dile getiren Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral “SGK kamu ticaret bankası kuracağız her bir çalışanın parasını orada değerlendireceğiz, bu banka dışarıda araba fabrikası, salça fabrikası, çimento fabrikası gibi yatırımlar yapacak. Onların kar paylarını artırarak emekli olunca sekiz bin lira maaş ve 700 bin lira toplu ikramiyesi birikir. Biz bunu bildiğimiz için söylüyoruz, herhangi bir yerden borç almayacağız, sonuçta biz bu insanı 50 yaşında emekli edeceğiz ve diyeceğiz ki çalışırsan alacağın para 7 bin 800 lira emekli olursan alacağın para sekiz bin lira ama bunlar bugün için geçerli. Elli yaşındaki bir insanı siz eve hapsedemezsiniz ya valizi alır tatile gider ya torununa istediğini alır ya gider eşine çoluğuna çocuğuna hediye alır. 65 yaşına gelene kadar keyifli bir hayat yaşar, 65 yaşından sonra doktorla tanışır sağlık sorunları ile karşılaşır biz de 15 yıl 20 yıl keyifli bir hayat vaat ediyoruz, işi yoksa devlet emekliliğini kendisine verecek.” şeklinde konuştu.
“Size Gösterilen Korku Dağlarına Yenilmeyin”  
Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral “Kaynak konusunda endişe etmeyin, size gösterilen korku dağlarına yenilmeyin. Bu ülkenin kaynakları herkese yetecek kadar fazla çalmadan çırpmadan IMF’den veya bir yerlerden borç almadan yapacağız.” dedi.

“Fabrikada Traktörün Çıkışı 37 Bin Lira”

Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral “Fabrikada traktörün çıkışı 37 bin lira normal şartlarda her şey dâhil traktör 78 bin liraya denk geliyor tarım meslek lisesinden mezun olan bir gence yirmi yıl vadeli sıfır vaizle çıkartıp yardım desteği vereceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Niyazi Özer     2020-06-30 Yeni Yol partisi qenel başkanı Hasan Güral beyin Banaz da yapmış olduqu konuşmayı beyendim çok samimi ve dürüst buldum Allah yolunu açık etsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"