Advert

CHP'Lİ YALIM'DAN BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABER

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Uşak halkına bir iyi bir de kötü haber verdi. Murat Dağı'ndaki siyanürle altın arama projesinde ÇED raporuna ilişkin açılan davayı kazandıklarını söyledi, CHP'li Yalım Uşak'ta yedi tane jeotermal santrali için 28 Temmuz 2020 tarihinde ise ihale açılacağını dile getirdi.

CHP'Lİ YALIM'DAN BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABER
CHP'Lİ YALIM'DAN BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABER egeseshaber

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım TBMM'de yaptığı basın açıklamasında; Hem Uşak' ı hem de Kütahya'yı ilgilendiren bir konu olduğu için ben de basın açıklamasına katıldım. Değerli basın mensupları; hem Ali Fazıl Bey hem de sayın genel başkan yardımcımız Denizli Milletvekilimiz Gülizar Biçer Karaca ile birlikte birçok Sivil Toplum Örgütü ve belediyelerimizle birlikte bir yılı aşkın süredir Uşak ve Kütahya'da bulunan Murat Dağı ile ilgili bir gelişme yaşandı, verilen ÇED raporuna dava açtık ve davayı Kütahya'da görülen mahkemede kazandık. Altın madeni açmak isteyen şirket bir üst mahkemeye başvurdu, üst mahkemeden de sonuç geldi. Bir üst mahkeme ÇED raporunun iptal edildiğini onayladı. Kütahya ve Uşak ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza müjdeli haberi vermek istiyoruz. Artık altın madeni açılması imkansız hale geldi. Ege Bölgesi'nde, Menderes Havzası’nda yaşayan tüm vatandaşlarımızın hem suyu zehirlenmeyecek, havası kirlenmeyecek hem de ormanlarımız kurtuldu. Bunu özellikle paylaşmak istedim, bu başarıyı Uşak'taki tüm vatandaşlarımız, milletvekili arkadaşlarımız, Sivil Toplum Örgütü olan yöneticilerimize bütün Uşak halkına, hepimize hayırlı olsun. " dedi.

" Uşak'taki Vatandaşlarımızın İçtiği Suyu, Soluduğu Havayı Zehirlemek İstiyorlar"

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım 28 Temmuz 2020 tarihinde ihaleye açılacak olan yedi adet jeotermal santrali için de; "Murat Dağı'ndaki müjdeli haberden sonra maalesef böyle bir sürprizle karşılaştık, cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile açıklanan Uşak'ta yedi tane jeotermal santrali ihaleye açılacak. Bunların dört tanesi Banaz'da üç tanesi ise Uşak Merkez'de. Banaz'da Ayrancı Köyü, Baltalı Köyü, Derbent Köyü ve Güllecan Köyü; Uşak Merkez'de ise Çevreköy, Ciğerdede ve Kalfa Köyleri'nde. Uşak'taki vatandaşlarımızın içtiği suyu, soluduğu havayı zehirlemek istiyorlar." diye konuştu.

"Uşak'ımızı Artık Rahat Bırakın"

28 Temmuz'daki ihaleye girecek olan şirketlere seslenen Yalım, "Uşak topraklarından maalesef ellerini çekmediler, şimdi  de Uşak Merkez'de üç adet, Banaz'da dört adet olmak üzere toplam yedi adet jeotermal için ihale açıyorlar.  Siyanürlü altın madeni gazabından kurtulduğumuz sıralarda JES ile alakalı suyumuzu, toprağımızı zehirlemek için çürük yumurta kokulu ve solduğumuz havayı kirletme projesi önümüze geldi. Uşak halkı, değerli hemşerilerim; hep birlikte yine başaracağız. Buradan ihaleye girecek firmalara sesleniyorum; Uşaklı hemşerilerim ile birlikte bir araya gelip karşınıza yine dikiliriz ve hukuki mücadelemizi başlatırız, aynı zamanda Uşaklı kadınlar JES projesinin uygulanacağı topraklarda size demokrasi dersi verecektir. Gelin bu sevdadan vazgeçin. Uşak ilinin toprağından, havasından, suyundan elinizi çekin diyorum. Uşak'ımızı artık rahat bırakın." dedi.    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE'DEKİ İTFAİYELER ARASINDA İLK VE TEK
TÜRKİYE'DEKİ İTFAİYELER ARASINDA İLK VE TEK
"