Advert

VALİ KÖŞGER İADE-İ ZİYARETLERİNE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

İzmir Valiliği (BHİ) İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger iade-i ziyaretlerini sürdürerek, gittiği kurumların çalışmaları hakkında brifing almaya devam ediyor. Vali Köşger ziyaretlerde ayrıca ilin sosyo-ekonomik gelişimi ve sürdürülebilir kalkınmasının daha iyi noktalara taşınması için istişarelerde bulunarak, gerekli çalışmaların yapılması hususunu ilgili kurumlara aktarıyor.

VALİ KÖŞGER İADE-İ ZİYARETLERİNE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
VALİ KÖŞGER İADE-İ ZİYARETLERİNE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR egeseshaber

İade-i ziyaretler ve bilgilendirilme toplantıları kapsamında Vali Köşger, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir İl Tarım Müdürlüğüne ziyaretler gerçekleştirdi. 

,
İlk olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e nezaket ziyaretinde bulunan Vali Köşger, Belediye Başkanlığı makamında samimi bir ortamda yapılan görüşmede Başkan Soyer’den İzmir’in ekonomik potansiyeli hakkında bilgi aldı. Vali Köşger, ilin önünü açacak, İzmir’i daha iyiye götürecek projeler konusunda her zaman destek olacağının altını çizdi. Vali Köşger, Belediye Başkanı Tunç Soyer’den İzmir’de yürütülen ve geliştirilen projeler konusunda ayrıntılı bir brifingin en kısa zamanda planlamasının yapılmasını istedi. Makam ziyaretinin ardından Vali Köşger, tadilat çalışması bitmek üzere olan Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nu gezdi.


Vali Köşger’den İzmir’in İş Dünyasına Ziyaretler

Belediye ziyaretinin ardından Vali Köşger İzmirli iş insanlarıyla bir araya geldi.  İlk olarak İzmir Ticaret Odasına ziyarette bulunan Vali Köşger’i İZTO Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Odanın çalışmaları hakkında Başkan Özgener ve yönetiminden brifing alan Vali Köşger ekonomik kalkınma noktasında gerçekleştirilecek katma değere desteğinin  tam olacağını kaydetti.
Sonraki iade-i ziyaretini, Deniz Ticaret Odasına gerçekleştiren Vali Köşger’i Deniz Ticaret Odası Başkanı Yusuf Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.Vali Köşger  kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. 
Bir önemli ziyaret ise, İzmir Ticaret Borsasına gerçekleştirdi. Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli ve yönetimiyle bir araya gelerek borsanın tarihi binasında incelemelerde bulunan Vali Köşger kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bina içindeki Pamuk ve Üzüm salonlarında da incelemelerde bulunan Vali Köşger her iki ürün hakkında detaylı bilgi aldı. Programının en renkli anları ise Vali Köşger’in Pamuk Salonunda yer alan Korvey Satış alanında Ticaret Borsalarında alım satım yapan aracılarla temsili Pamuk alım satım mizanseni oldu. Her iki salonunun incelemesinin ardından Vali Köşger alım satım yapan aracılara bol ve bereketli satışlar diledi. Borsanın tarihi meclis salonunda  incelemelerde bulunan Vali Köşger, Ticaret Borsası Zeytinyağı Duyusal Analiz Laboratuvarında zeytin yağı tadım testine katıldı. 
Buradaki programının ardından Vali Köşger Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti. Başkan Yorgancıların İzeltaş El Aletleri Fabrikasında gerçekleşen ziyarette Vali Köşger fabrikada incelemelerde bulunarak, üretim atölyelerini gezdi. Üretim süreçleri hakkında Başkan Yorgancılardan bilgi alan Vali Köşger çalışan işçilere kolaylıklar diledi. 


İl Tarım Müdürlüğüne Ziyaret
Vali Köşger son ziyaretini İzmir İl Tarım Müdürlüğüne yaptı. Müdürlük önünde sorumlu Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Tarım İl Müdürü Mustafa Özen, İl müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Köşger kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. İzmir’in tarımsal alanda  kalkınması için  yapılan çalışmalar noktasında İl Müdürü Mustafa Özen, Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’e brifing arzında bulundu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"