Advert

İL KOORDİNASYON KURULU’NUN III. DÖNEM TOPLANTISI VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AKSOY BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2020 Yılı III. Dönem Toplantısı Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında yapıldı. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Yatırımcı Bölge ve İl Müdürleri, Meslek Kuruluşları, Odalar ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı.

İL KOORDİNASYON KURULU’NUN III. DÖNEM TOPLANTISI VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AKSOY BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İL KOORDİNASYON KURULU’NUN III. DÖNEM TOPLANTISI VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AKSOY BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ egeseshaber

2020 yılı dönem harcaması ise 180 milyon 31 bin TL olmuştur. Yatırımlarımızda yıl itibariyle yaklaşık yüzde 42 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 2020 yılında tüm kurumlarımız tarafından yapılan harcamaların sektörlere göre dağılımına bakıldığında ise 58 milyon 749 bin TL harcamayla ulaştırma ve haberleşme sektörü birinci sırada, 48 milyon 479 bin TL harcamayla eğitim sektörü ikinci sırada, 29 milyon 649 bin TL harcamayla tarım sektörü üçüncü sırada yer almıştır” dedi.

Sağlık alanında Didim'de yapılan Sağlıklı Yaşam Merkezi, 112 Acil Sağlığı Hizmet İstasyonu ile Aile Sağlığı Merkezi'nin yapımlarının tamamlandığını ifade eden Vali Aksoy, Aydın'a yapılması planlanan şehir hastanesi ile ilgili de bilgi verdi. Şehir Hastanesi'nin genel bütçe imkânları ile yapılacağını belirten Vali Aksoy, “950 yataklı Şehir Hastanesi’nin kamu özel sektör işbirliği modeli ile yapılması yerine genel bütçe imkânları ile yapılmasına Sağlık Bakanlığınca karar verilmiştir. 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinin de arsa tahsisi yapılmış olup, imar süreci devam etmektedir” dedi.

Toplantıda, II. Dönemin Değerlendirilmesi yapıldı. Ayrıca 2021 yılına teklif edilecek yatırımlar, İzleme ve Koordinasyon çalışmaları ve uygulamada karşılaşılan sorunlar görüşüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"