Advert

"BASINA GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAP"

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

egeseshaber

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım yaptığı açıklamada; "Sizinde bana sorduğunuz AK Partili Durmuş Yavuz ile alakalı aldığım belgelerde 10 ay hapis aldığı, hapsin ertelendiği, 1 yıl denetimli serbestlik ile alakalı bilgiler elimde” dedi.
Devamında ise Yalım, basını ve milletvekillerini davet edip gerekli açıklamayı yapması gerektiğini söyledi.

Meclis Gündemi

CHP'li Yalım meclis gündemini de değerlendirdi ve şöyle konuştu“Genel kurula gelen çoklu baro olmasıyla alakalı bir kanun başvurusu vardı, bununla alakalı olarak biz muhalefet olarak tüm Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte gerekli görevimizi yerine getirmeye çalıştık.”dedi. 

Yalım sözlerini şöyle sürdürdü; “İstanbul,Ankara,İzmir ve Antalya´da ikinci barolar oluşabilir peki bu neyi getirir, kişiler kendi siyasi ideolojisine yakın olan barodan avukat tutmasına sebep olucaktır, adalet dengesi bozulacaktır,Hakim ve Savcılar etki altında kalacaktır. Ben anayasa mahkemesinin çoklu baro kanun başvurusunu rededeceği kanaatindeyim” 

Ayasofya’nın İbadete Açılması

Ayasofya’nın İbadete açılmasına da değinen CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım; “İhtiyaç olduğunda ibadetre açılmasında bir sıkıntı yok aksine desteklerim bunu, benim tedirginliğim şuan yurtdşında da camilerimiz var eğer bu camilere bir saldırı olursa sn. Erdoğanın nerede yanlış yaptığını siyaset yapmadan düşünmesi gerekir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI
AYDIN EĞİTİM - SEN BAŞKANI "UZAKTAN EĞİTİM AMACINA ULAŞMADI"
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
UŞAK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNASI HİZMETE GİRDİ
"