Advert

AÇIK HAVA’DA TİYATRO ŞÖLENİ

Kütahya Belediyesi Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat sezonu kapsamında yetişkin tiyatro oyunu ‘’Yalan Dolan’’ açık havada seyirci ile buluştu.

AÇIK HAVA’DA TİYATRO ŞÖLENİ
AÇIK HAVA’DA TİYATRO ŞÖLENİ egeseshaber

Kütahya Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sahnelenen Cengiz Küçükayvaz’ın yazıp yönettiği, Sercan Akkaya’nın yapımcılığını üstlendiği ‘’Yalan Dolan’’ adlı gösterime Kütahyalı tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi.
Koronavirüs salgını sebebiyle oyunu izlemek için gelen hemşehrilerimizin vücut ateşleri Belediye ekipleri tarafından ölçüldü, ayrıca vatandaşlarımız maske takmaları konusunda uyarıldı.

Türkiye’de öncü

Oyunun sona ermesinin ardından ‘’Yalan Dolan’’ tiyatro oyununun yazarlığını, yönetmenliğini ve oyunculuğunu üstlenen Cengiz Küçükayvaz; Koronavirüs sürecinde sahne alamadıklarını ve alkış sesini çok özlediklerini söyledi. Küçükayvaz, ayrıca bu süreçte tiyatro oyunlarının sahnelenmesinde Türkiye’de öncü olan ve bir ilke imza atan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.
Tiyatro sanatçılarını performanslarından dolayı tebrik ederek, günün anısına hediye takdim eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, sanata ve sanatçıya olan desteklerini devam edeceğini ifade etti. Etkinliklere katılım sağlayan vatandaşlarımıza da teşekkür eden Başkan IŞIK, hemşehrilerimiz için organizasyonların devam edeceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
ÖZKAN YALIM'DAN DERELİ KÖYÜNE ZİYARET
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
İTFAİYECİLER BAŞKAN SOYER'İ ZİYARET ETTİ
"