Advert

2020 YILI İKİNCİ DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ KOCABIYIK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ

Yatırımcı kamu kuruluşlarının İldeki projeleri hakkında bilgi almak, kurumlar arası koordinasyonu sağlamak ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla yapılan 2020 Yılı ikinci dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

2020 YILI İKİNCİ DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ KOCABIYIK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ
2020 YILI İKİNCİ DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ KOCABIYIK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ egeseshaber

Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, Uşak'ta yatırımcı kuruluşlarının 128, İl ve İlçe Belediyelerinin ise 38 adet olmak üzere, toplam166 proje uygulanmak üzere programlandığını kaydetti.

""Yatırımcı Kuruluşların Toplam Proje Tutarı 1 Milyar 714 Milyon 859 Bin TL"

Konuşmasında yatırımcı kuruluşların proje tutarlarıyla ilgili bilgi veren Vali Funda Kocabıyık, "Yatırımcı kuruluşların toplam proje tutarı 1 milyar 714 milyon 859 bin TL, önceki yıllar harcaması 381 milyon 575 bin TL, 2020 yılı ödeneği 295 milyon 169 bin TL’dir. Belediyelerimizin toplam proje tutarı ise 64 milyon 412 bin TL, önceki yıllar harcaması 8 milyon 644 bin TL, 2020 yılı ödeneği 36 milyon 252 bin TL’dir" dedi.

2019 Yılının İkinci Döneminde 180 Milyonluk Harcama

2020 yılı 2. dönem sonu itibarıyla il genelinde yatırımlara, yatırımcı kuruluşlarca 170 milyon 525 bin TL, belediyelerce 9 milyon 515 bin TL olmak üzere toplamda 180 milyon 40 bin TL tutarında harcama  gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Yatırımcı kuruluşlarımızın yürüttükleri projeler toplamında % 32 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık % 40 fiziki gerçekleşme; belediyelerimizin yürüttükleri projeler toplamında ise % 28 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık % 45 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Yatırımcı kuruluşlarca yürütülen 128 projeden 6’sı tamamlanmış, 61’i devam etmektedir. 45 adet proje ihale aşamasındadır. 16 adet de başlanmayan proje mevcuttur. Belediyelerimizce yürütülen 38 projeden 7’si tamamlanmış ve 25’i devam etmektedir. 6 adet başlanmayan proje mevcuttur. İlimizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Yürüttüğümüz projelerden istediğimiz verimi alabilmemiz için İl Özel İdaresi, Belediyelerimiz ve yatırımcı kuruluşlarımızın koordineli ve iş birliği içinde çalışmaları, kurumlarımızın yaşadığı sorunların gündeme getirilmesi ve çözümlenmesi hususunda gereken itinanın gösterilmesi önemlidir. Sizlere yapmış olduğunuz çalışmalar için teşekkür eder, projelerimizin belirlenen hedeflere ulaşmasını temenni ederim." dedi.

İl Koordinasyon toplantısı, Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından  kurumlar arasındaki gerekli koordinasyonların değerlendirilmesi ile sona erdi. Toplantıya, Vali Yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ile daire müdürleri katıldı.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"