Advert

GENÇ ÇİFTÇİ KURBAN SATIŞINA BAŞLADI

İzmir'de yaşayan genç çiftçi Emrah Aldırmaz (23) kurban bayramı dolayısıyla kendi besilerini Aktepe Kurbanlık Pazarında satışa sundu. Hayvan pazarında hem büyükbaş hem de kuçükbas satışı yapan genç çiftçi, "satışlarda geçen seneye göre düşüş var ve bunun en büyük nedeni de koronavirüs" diye belirtti.

GENÇ ÇİFTÇİ KURBAN SATIŞINA BAŞLADI
GENÇ ÇİFTÇİ KURBAN SATIŞINA BAŞLADI egeseshaber

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde besi yetiştiriciliği yapan genç çiftçi Emrah Aldırmaz kurban bayramı dolayısıyla hayvanlarını Aktepe kurban pazarında satışa sundu. Hem büyükbaş hem de küçükbaş yetiştiriciliği yapan Aldırmaz korona virüs salgınının satışlarını etkilediğini belirtti. Çadırların kurulmasının ardından geçen iki haftalık sürede pazarda yoğunluk yaşanmazken, bazı müşterilerin telefonla arayarak hayvan almalarıysa kurban satışlarında yeni bir dönem başlattı. 

"Son Hafta Satışlarda Yoğunluk Yaşanacak" 

Satışların artaçağını belirten Aldırmaz, " Bu sene virüsün etkisiyle insanlar kurban satış yerlerine gelmeye çekiniyorlar. Satışlarımızda temas yok, hijyen kuralları çercevesinde sosyal mesafe kurallarına uyuyoruz. Gönül ister ki eski bayram geleneklerini yaşatalım kolumuz koparcasına pazarlık yapalım ama bu sene her şey daha farklı oldu. Bizde genelde büyükbaşlar 18 binden başlıyor 23 bine kadar çıkıyor. Küçükbaşlar ise bin 500'den başlıyor 2 bin 300'e kadar çıkıyor. Geçtiğimiz 4 aylık sürecte yem ve besi maliyetlerimiz arttı, bundan dolayı fiyatlar geçen seneye göre daha farklı" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"