Advert

HALKAPINAR METRO İSTASYONU'NA DEV ÇİNİ PANO

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin simgelerinin bulunduğu çini panoyu Halkapınar Metro İstasyonu'na yerleştirdi. Rutin incelemeleri sırasında çini pano hakkında bilgi alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir metrolarında dünyayla rekabet edecek güzellikte pek çok esere yer verileceğini söyledi.

HALKAPINAR METRO İSTASYONU'NA DEV ÇİNİ PANO
HALKAPINAR METRO İSTASYONU'NA DEV ÇİNİ PANO egeseshaber

İzmir Büyükşehir Belediyesi her gün onlarca insanın kullandığı Halkapınar Metro İstasyonu’na dev bir Çini pano yerleştirdi. Rutin incelemeleri sırasında İzmir’in simgelerinin bulunduğu çini pano hakkında bilgi alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, panoyu çok beğendiğini dile getirerek İzmir metrolarında dünyayla rekabet edecek güzellikte pek çok esere yer verileceğini söyledi.

"İnsanın İçini Ferahlatan Bir Etki Yaratıyor"

Geleneksel İznik çini sanatının önemine dikkat çeken Başkan Tunç Soyer,toplu taşımacılıkta insanların vakit geçirdiği metro istasyonlarında güzel sanat ürünleri görmenin herkesi mutlu ettiğini belirten Soyer: “Bu tür eserler, insanın içini ferahlatan bir etki yaratıyor. O nedenle daha bir çok yerde benzer çalışmamız olacak. Dünyanın iyi, güzel metrolarında buna benzer çok çalışma var” dedi.

Panonun üzerinde Alsancak Garı, Kemeraltı, Atatürk Anıtı, iskele, Basmane Garı, Agora, Büyükşehir Belediye Binası, Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Yalı Cami, Tarihi Asansör ve Körfez bulunuyor.

Çok Sayıda İsim Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in rutin incelemelerineBüyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Başkan Danışmanı Ahmet Altan, Metro A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Raif Canbek ve Metro Genel Müdürü Sönmez Alev eşlik etti.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MEHMET ALTAY'IN ANNESİ ULUBEY'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN ASKERLERİN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA
"