Advert

YAŞLI ÇINARLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Aydın Kültür ve Turizm Derneğinin 60 yaş ve üzeri için düzenlediği resim, şiir, fotoğraf ve kısa öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle teslim edildi.

YAŞLI ÇINARLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU
YAŞLI ÇINARLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU egeseshaber

 Aydın Kültür ve Turizm Derneği, pandemi sürecinde sokağa çıkamayan  60 yaş ve üzeri için şiir, öykü, resim ve fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışmaya toplam 238 eser katıldı. 238 eser arasından dereceye girenler belirlendi. Dereceye giren eserlerin sahipleri düzenlenen tören ile ödüllerini teslim aldı. Törene Vali Hüseyin Aksoy, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cem Ulucan, yarışmada derece alanlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yarışmada dereceye girenler protokol üyelerinin elinden başarı belgelerini teslim aldı. 

“Kültür Toplumların En Temel Unsurlarından Birisi”

Törene katılan Vali Aksoy, kültürlerin yaşaması ve yaşatılmasının önemine değindi. Kültürlerin yaşatılması için yapılan çalışmalara destek vereceğini ifade eden Vali Aksoy, yarışmada başarı elde eden herkesi tebrik etti. Vali Aksoy konuşmasında, “Kültür toplumların en temel unsurlarından birisi. Ve kültürün yaşaması, yaşatılması adına yürütülen çalışmalar büyük önem taşıyor. Aydın’daki derneğimiz de birçok faaliyet gerçekleştirerek kültürümüzün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması adına önemli çalışmalar yapmıştır. Bunları yaparken de sosyal sorumluluk kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, insanlarımıza ulaşması beni memnun etti. Pandemi sürecinde belirli kısıtlama ortaya çıktı. İlk aşamada 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı. Bu da vatandaşları çeşitli şekillerde etkiledi. Derneğimiz bu süreçte yaptığı etkinlikle yaşlılarımızı sosyal hayata kazandırdı. Dernek başkanı Fatma Yazıcı ve üyelerine tek tek teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 Konuşmaların ardından Muğla Kaşık ekibi, kaşık oyunu ve  zeybek gösterisi sundu.

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"