Advert

UŞAK GAZETECİLER DERNEĞİ BAŞKANINDAN 24 TEMMUZ BASIN DAYANIŞMA GÜNÜ AÇIKLAMASI

Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Serkan Karayol 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı günü vesilesiyle mesaj yayımladı.

UŞAK GAZETECİLER DERNEĞİ BAŞKANINDAN  24 TEMMUZ  BASIN DAYANIŞMA GÜNÜ AÇIKLAMASI
UŞAK GAZETECİLER DERNEĞİ BAŞKANINDAN  24 TEMMUZ  BASIN DAYANIŞMA GÜNÜ AÇIKLAMASI egeseshaber
Advert

Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Serkan Karayol açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır. Günümüzde ise artık basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.

 Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Bursa’mızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. 

Bayram Değil Dayanışma Günü

Halkın gerçekleri öğrenme ve bilgi edinme hakkının aracı olan basın özgürlüğünün önündeki engeller kalkmadıkça, 24 Temmuzlar bizler için bayram olmayacağını vurgulayan Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Serkan Karayol, “24 Temmuz’u Basın Bayramı olarak değil, geçtiğimiz yıllarda da vurguladığımız gibi dayanışma günü olarak görüyor, bu anlamda kutluyoruz. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Dayanışma gününü kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"