Advert

YAYLACI KARDEŞLER YERLİ BESİLERİNE ALICI BEKLİYOR

Aydın'da yaşayan Ömer ve Mustafa Yaylacı kendi damlarında yetiştirdikleri besilerini İzmir'de satışa sundu. Geçtiğimiz senelere göre korona virüsten dolayı satışlarda düşüş yaşadıklarını söyleyen genç çiftçiler kurban bayramına az bir süre kala satışların artacağını söyledi.

YAYLACI KARDEŞLER YERLİ BESİLERİNE ALICI BEKLİYOR
YAYLACI KARDEŞLER YERLİ BESİLERİNE ALICI BEKLİYOR egeseshaber
Advert

Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan Ömer Yaylacı (24) ve Mustafa Yaylacı (28) kurban bayramı dolayısıyla kendi yetiştirdikleri büyük baş besilerini İzmir'in Aktepe semtinde bulunan hayvan pazarından satışa sundu. Ailenin 4.kuşak hayvan yetiştiricileri olan genç çiftiçiler korona virüsten dolayı hayvan satışlarında azalma olduğunu dile getirdi. Kurban bayramına sayılı günler kala büyük emekler ile yıl boyu hayvanlarına gözü gibi bakan çiftçiler son hafta satışların artacağını söyledi. Emeklerinin karşılığını alacaklarını belirten Ömer Yaylacı, "Bu sene malasef zor bir sene ama inşallah bunu aşacağız. Korona virüs sürecinde 4 ay boyunca ekonomik olarak etkilendik. İnsanlar hayvan pazarına gelmeye çekiniyorlar ama emin olsunlar ki gerekli tedbirlerimizi aldık" diye konuştu.

"Yem ve Besi Maliyetimiz Arttı"

Çadırlarda zor şartlarda kaldıklarını ve duş almak için 15 km uzaklıkta farklı bir hayvan pazarında duş aldığını belirten Mustafa Yaylacı, "Gönül ister ki eski bayram geleneklerini yaşatalım kolumuz koparcasına pazarlık yapalım ama bu sene her şey daha farklı oldu. Bizde genelde büyükbaşlar 7 binden başlıyor 10 bine kadar çıkıyor. Küçükbaşlar ise bin 500'den başlıyor 2 bin'e kadar çıkıyor. Geçtiğimiz 4 aylık sürecte yem ve besi maliyetlerimiz arttı, bundan dolayı fiyatlar geçen seneye göre daha farklı" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
"