Advert

ÖRNEKKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖNEMLİ ADIM

Yedi ayrı bölgede yüzde 100 uzlaşı ve yerinde dönüşüm anlayışıyla kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Örnekköy’de ikinci etap için açtığı ihale sonuçlandı. Birinci etap kapsamında 130 konut ve 13 işyerinin inşaatını tamamlayan ve önümüzdeki günlerde hak sahiplerine anahtar teslimini yapacak Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci etap ihalesini Okçuoğlu İnşaat Mühendislik Anonim Şirketi & Erensan İnşaat Malzemeleri Limited Şirketi Ortak Girişimi kazandı. Söz konusu şirket 170 konut ve 20 işyeri inşa edecek.

ÖRNEKKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖNEMLİ ADIM
ÖRNEKKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖNEMLİ ADIM egeseshaber
Advert

İhale 16 Temmuz 2020’de İzmir Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda yapıldı. İhaleye İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZBETON A.Ş. ve Okçuoğlu İnşaat Müh. Müş. San. Ve Tic. A.Ş. & Erensan İnşaat Malzemeleri ve İnşaat Orman Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi katıldı. Dün Belediye Encümeni tarafından mali tekliflerin değerlendirmesi sonucunda ihale Okçuoğlu İnşaat Mühendislik Anonim Şirketi & Erensan İnşaat Malzemeleri Limited Şirketi Ortak Girişimi’nde kaldı.

Üçüncü ve Dördüncü Etabın İhalesi Ağustos'ta

Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda hak sahipleriyle noter huzurunda kuraları çekilen üçüncü etabın ihalesinin 13 Ağustos 2020’de, dördüncü etabın ihalesinin ise 20 Ağustos 2020’de yapılması hedefleniyor. Projenin diğer etapları için de ihale hazırlığı sürüyor. Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı 180 bin metrekare büyüklüğündeki Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda etaplar halinde devam eden proje tamamlandığında toplamda 3 bin 520 adet konut ile 338 adet işyeri inşa edilmiş olacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"