Advert

KARAOBA: ATATÜRK’E HAKARET EDEN DİN İSTİSMARCILARI, ENİNDE SONUNDA TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLECEKTİR

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Ayasofya’daki Cuma hutbesinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’in uygulamalarına yönelik açıklamalarından dolayı görevden alınması gerektiğini ifade etti.

KARAOBA: ATATÜRK’E HAKARET EDEN DİN İSTİSMARCILARI, ENİNDE SONUNDA TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLECEKTİR
KARAOBA: ATATÜRK’E HAKARET EDEN DİN İSTİSMARCILARI, ENİNDE SONUNDA TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLECEKTİR egeseshaber
Advert

Geçtiğimiz Cuma günü, Ayasofya Camii’ndeki, Cuma hutbesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’nın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mesnetsizce suçlanmasına tepki gösteren CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, “Bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in değerlerini yıpratanların ödüllendirildiği bir dönemi yaşıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle, 96 yıl önce, halkın dini duygularının istismar edilmemesi, vatanına ve milletine bağlı din görevlilerinin tayin edilmesi için kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı da, kuruluş amaçlarından saptırılan kurumlar arasına girmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu çatıda kendisine makam bulan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’daki sözleri, Cumhuriyet’in kazanımı olan bir kurumumuzun daha çürüdüğünün göstergesidir. Ali Erbaş ve O’nun gibiler, bugün oturduğu makamı ve özgürce ibadet etmeyi de, mesnetsizce saldırdıkları Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçludurlar” dedi. 

"Ne Yaparlarsa Yapsınlar, Türk Milleti'nin Atatürk'e Olan Saygı ve Sevgisini Yok Edemezler"

Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün halkın gönlünde ayrı bir yerinin olduğunu dile getiren Karaoba, şöyle konuştu: “Dünyanın kabul ettiği ve saygı duyduğu önderlerin başında yer alan Atatürk’ü, itibarsızlaştırmak, bugüne kadar sayısız ve mesnetsiz iftiralar ortaya atıldı. Fakat hiçbiri amacına ulaşamadı. Çünkü Atatürk, bu toplumun ortak değeridir ve halkın gönlündeki yeri ayrıdır. Türk toplumu, milli mücadele döneminde varını yoğunu ortaya koyarak, kurtuluş mücadelesine öncülük yapan Atatürk’ü diğer 100 yıl, 100 asır da geçse asla unutmayacaktır. Fakat O’na hakaret edenler, itibarsızlaştırmaya çalışanlar ve din istismarcılığı ile menfaat sağlamak isteyenler ise, eninde sonunda tarihin çöplüğündeki yerini alacaklardır”. Karaoba, tüm Uşak halkının ve İslam aleminin mübarek kurban bayramını tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
"