Advert

VALİ FUNDA KOCABIYIK, MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Funda Kocabıyık,Koyunbeyli köyünde bulunan mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek okul çağındaki çocuklara kitap hediye etti. Tarım işçileri ile bir süre sohbet edip sorunlarını dinleyen Vali Funda Kocabıyık, yaptığı açıklamada tarımsal üretimin sürekliliğinin önemine değindi.

VALİ FUNDA KOCABIYIK, MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ
VALİ FUNDA KOCABIYIK, MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ egeseshaber
Advert

Mevsimlik tarım işçilerinin yaklaşık 6 ay Uşak’ta kaldıklarını belirten Vali Funda Kocabıyık, “Anneleri babaları tarlada çalışırken çocuklarımızın yaz tatilinde okumaları için onlara kitap hediye ettim. Çocuklarımızın parıldayan gözlerindeki umut ve sevgi beni çok heyecanlandırdı. Yazın kavurucu sıcağında tarımsal faaliyetlerin aksamaması için çalışan ve emek harcayan her insanımız, bizim için çok değerli” dedi. 

"İyi Yaşam Koşulları Oluşturmaya Uğraşıyoruz"

Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarını iyileştirmek için çaba harcadıklarını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Önümüzdeki yıl mevsimlik tarım işçileri belirli köylere konteynerler yerleştireceğiz. Onlar fedakârca çalışırken biz de onlar için daha iyi yaşam koşulları oluşturmaya uğraşıyoruz. Ülkemizin verimli topraklarında tarım ve hayvancılığı geliştirmek ve daha fazla üretmek için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çünkü büyük ve güçlü Türkiye için daha fazla çalışmak, daha fazla üretmek zorundayız” ifadelerini kullandı. 

Vali Funda Kocabıyık’a Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Banaz Kaymakamı ve Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Oğuz Alp Çağlar, İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, Milli Eğitim Müdür Vekili Yaşar Akyay eşlik etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
KÜTAHYA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
UŞAK'TA 3.5 TON ARPA ÇALANLAR YAKALANDI
"