Advert

BAYRAMLAŞMADA İKTİDAR MESAJI VERİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Teşkilatı Kurban Bayramı'nın ikinci gününde parti binasında partililerle bir araya geldi. Bayramlaşmaya CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ,CHP Uşak İl Başkanı Doktor Ali Karaoba ,Merkez ilçe Başkanı Uğur Dümen,İl Kadın kolları Başkanı Ayşe Ayaz,Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Atalay Savaş,Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak,ilçe Başkanları ve partili üyeler katıldı.

BAYRAMLAŞMADA İKTİDAR MESAJI VERİLDİ
BAYRAMLAŞMADA İKTİDAR MESAJI VERİLDİ egeseshaber
Advert

Partili üyelere konuşma yapan İl Başkanı Dr.Ali Karaoba "37. olağan kurultayı gerçekleştirdik. Kendi fikrim orada da oluşan havayla son kurultayımız olduğunu düşünüyorum iktidara giden bir ayak sesimiz mevcut o açıdan bu süreç içerisinde önce yerel olmak üzere birliği beraberliği sağlamak zorundayız" diyerek 2023'te yapılacak genel seçimlerde CHP’nin iktidar olacağı mesajlarını verdi. Başkan Karaoba sözlerine şu cümlerle tamamladı: "Bu süreçten geçerken pandemi sürecinde tüm paranın yerini seçilmiş partimizin köşe taşları ile insanlar ile birlikte   bayramlaşarak bir yerde partilerinde mesaj vermek için birlik beraberlik için buradayız. Sayın belediye başkanına Sivaslı'dan geldiği için ona teşekkür ediyorum. Tabiki İnsanlar bir yerlere aday olabilirler beklentiler olabilir ama parti ayağa kalkarsa, bu gemi ne kadar hızlı giderse geminin içindekiler hedefe o kadar hızlı ulaşabilir o açıdan gün ayrışma zamanı değil gün birleşme zamanı. Bu Kurban Bayramı'nda da bu mesajları çok önemsiyorum hep birlikte bir elbirliğiyle iktidar olmak için gidilmeli. Çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmak gerekiyor. Tabi bu bayram buruk geçiyor covid nedeniyle sayıların yüksek olması ve ilimizde ölen vatandaşlarımızın sayısının çok olması nedeniyle onları Allah'tan rahmet diliyorum. Biz resmi bayramlaşmadan geldik o açıdan bu ülkede özgürlük bayramı kutlamamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak bu topraklar üzerindeki bütün insanlarımızı rahmetle anıyoruz, Allah'tan yaşayanlara uzun ömürler diliyorum. Birlik beraberliğimize, dirliğimizede ses gelmemesi adına bu bayramların güzel geçmesini diliyorum. Buraya kadar yorulup gelen ilçe başkanlarımıza başta vekilim olmak üzere hepinize saygıla sunuyorum.

 Kapımız açık artık. Bu saatten sonra çalışmak zorundayız, bu bayramı atlattıktan sonra sahaya aktif şekilde el birliği ile inmek zorundayız çünkü her an her koşulda seçime hazır olmak zorundayız.

Mevcut iktidar bu ülkeyi artık yönetemiyor muhalefet olarak değil vatandaş olarak insanlar huzursuz artık tencere muhalefeti başlamıştır.


Ocaklar pişmiyor, işsizlik sayısı 12 milyona çıkmış durumda. Müdürleri değiştirerek işsizlik sayısını, sokaktaki ateşi, mutfaktaki ateşi söndürme şansları mevcut değil her gün kapanan esnaflarımız var. Esnaf odası başkanımız da burada o açıdan artık iktidarın değişmesi bu ülkeyi sosyal demokrat, ilerici, demokrasiyi getirecek bir iktidarın gelmesi zorunlu hale gelmiştir. Hep birlikte başaracağız. Ayrıştırmadan birlikte olarak başaracağız bayramınızı kutluyorum, hepinize hayırlı bayramlar diliyorum" dedi.

Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen ’konuşmasında  partililerin ve Uşak halkının bayramını kutladı. Başkan Dümen’in açıklaması şöyle;

"Belediye başkanının ilçe başkanları il genel meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı Metin gibi Hoş geldiniz hepinizin bayramını kutluyorum, geldiğiniz için herkese teşekkür ederim" dedi. Ardından son konuşmayı yapan CHP Uşak milletvekili partililere yaptığı açıklamada hükümeti eleştirerek işsizliğe kepenk kapatan esnafın durumuna ve Diyanet işleri Başkanın Atatürk’e yaptığı hakarete değinerek serzenişte bulundu.

Yalım’ın sert açıklamaları şu şekilde;
 "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına girerken bence en geç yüzüncü yılından önceki yapılacak seçimlerde adı üzerinde millet ittifakı milletin partisi milletvekili göreceksiniz inşallah. Biz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün verdiği emaneti hiçbir partiyi gönderecek hiçbir kimseye 100. yıl öncesi biz iktidar olacağız diyoruz yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın onun inkılapları Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Bu şekilde bayramınızı kutlamak istiyorum diğer bir taraftan güncel konularla alakalı ekonomik sıkıntılarımız hat safhada ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın biraz önce il başkanımızında belirtiği gibi reel görünen rakamlar üzerinde görünen işsizlik sayısını 12 milyon olarak görünürken aslında gerçek rakamlar 18 milyona ulaşmış durumdadır bunun özellikle genç işsizlerin yaklaşık yüzde ellisi değil üçte ikisi. Yani her üniversiteyi bitiren üç gençten ikisi işsiz. Yani genç nüfusun üçte ikisinin işsiz olduğunun altını çiziyorum.

Bu arada esnaflarımızla alakalı birkaç kelime kullanmak istiyorum çok değerli esnaf odası başkanımızda burada onunda, tüm esnaflarımızın da bayramını kutluyorum. Esnaflarımızla ilgili ciddi sorunlar yaşıyoruz bakın ben mecliste defalarca söyledim bugün süper lig oynanıyor, süper lig devam ediyor, maçlar seyircisiz oynanıyor ama ilimizde veya 81 ilimiz 970 ilçemizde  maalesef halı sahalar kapalı. Bu halı sahalarda çalışan insanlar veya top oynamaya gelen insanlar birinci ligteki, Süper Lig'deki futbol maçından ne farkı var hiçbir farkı yok. Risk varsa halı sahada oynayana da var ama burada ne oluyor halı sahada çalışan, halı saha çalıştıran hem işçilerin hem de işverenin ciddi derecede mağduriyeti söz konusu. Burada koskoca bir haksızlık var. Sayın başkanımda bu konuyu kesinlikle biliyor bu fikrimi özellikle paylaşmak istiyorum tüm ülke gündeminde bunu defalarca getirdim hatta tüm halı sahaların birleşmiş olduğu kulüp var o dernek başkanlarıda aradılar buradan tekrar söylüyorum bunlara yapılan haksızlığı kınıyorum çünkü örneği Süper Lig'deki futbol maçı oynanırken  onlara izin verilmemesi son derece bir haksızlık olduğunu söylemek istiyorum. Diğer taraftan eğlence sektörü maalesef iktidar partisinin bu sektörlerden daha az oy alabildiğin için eğlence sektörüne izin vermiyor bakın bizi izleyen tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum 1 milyon kişi eğlence sektöründen ailesine ekmek götürüyor, ailesine bakabiliyor, kirasını, suyunu, elektriğini ödeyebiliyor. Bu ne demek? 1 milyon kişi yaklaşık 5 aydır sorunlu. Yani bu kişilerin çoğuda yöğmeye ile çalışarak ailesine ekmek parası götüren insanlar bu insanlar sonderece mağdur.

 Defalarca meclisten söyledim buradanda aynı şeyleri lanse etmek istiyorum, tekrar söylemek istiyorum hem eğlence sektörü hem kahve sektöründe de aynı şeyler geçerli. Halı sahalar kahvehanelerde geçerli son kelimeleri kullanmak istiyorum ticarethanelerle ilgili kahvehanelerde oturuyor vatandaşlarımız tabiki oturacaklar zaten  kanunen kumar yasak kendilerinin zaman geçirmek amacıyla oyun oynamaktadırlar bu oyun oynanmadığı durumda kahvehane esnafı son derece sıkınıtlı durumda bunlar dükkan kiralarının kepenklerini kapatıyorlar, kiralarını ödeyemiyorlar daha fazla işçi çalışmatırma açısından sıkıntılı yani çalışan işçinin yüzde ellisi çalışamıyor, onlarda eve ekmek götüremiyorlar. Yani birilerinin sırf kendi taraflarına şirin görünmek adına oy alamadığından dolayı bu üç guruptaki esnafımızı ciddi derecede mağdur ediyorlar bu zincire bağlı esnaflarda zarar etmektedirler. Onun için ticaret hayatında esnaflarımızın bu üç konuyla alakalı altını çiziyorum biran öncede hem sağlık bakanından hem içişleri Bakanından hemde  aileve sosyal politikalar Bakanından bu sektörlerin açılması tabiki gerekli önlemlerin alınarak bu sektörlerin açılmasını talep ediyorum. Diğer taraftan Diyanet İşleri Başkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir kurum. Bu kurumda oturan zat ismini bile zikretmek istemiyorum yapmış olduğu bir açıklama var biliyorsunuz İstanbul’da yapmış olduğu konuşmada bende birçok duyarlı vatandaşımızın olduğu gibi arife günü sabah Ankara’dan Uşak'a geldiğim gün avukatıma gerekli talimatı verdim, dilekçemi hazırladı, dilekçeyi kendim şahsım olarak avukatımla bile göndermedim gittim gerekli suç duyurusunda mahkeme açacağımı sayın Cumhuriyet başsavcımıza bildirdim bu konunun takipçisi olacağız buradan tekrar söylüyorum  ilimizde veya 81 ilimizde 970 ilçemizde hiçbir kimsenin bu ülkenin kurucusu olan bizim yegane tek liderimiz. 

Mustafa Kemal Atatürk'e  bir kelime dahi kelime etmeğe sahip değildir bu kelimeyi eden herkesin karşısında hatta o dilin koparılmasına kadar her türlü işlemi yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İlk önce hukuken tüm çabalarımız sarf edeceğiz bu kişininde inşallah göreceksiniz 2021 olmasa bile 2022,2023'te yapılacak olan ilk seçimlerde iktidar olduğumuz zaman o kişinin nereye gireceğini gerçekten milletimin adına gerekli işareti vermek istiyorum" dedi. Özkan Yalım cümlelerine şöyle devam etti; "sözün kısası bu ülke hepimizin. Bu 780 bin kilometre hepimizin. Bu ülkede Türk’ü de var kürdüde var lazı da var süniside var alevisi de var hepimiz bir kardeşiz. Bu ülke Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu 780 bin kilometre karede herkes dostça, herkes Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duyarak işini yapıp çalışmak zorunda, hayatını geçindirmek zorunda kimse beğenmiyorsa kusura bakmasın 780 bin kilometre karede yeri yoktur diyorum ben buradan tüm vatandaşlarımıza ilk önce Uşak ilindeki tüm Uşaklılarımıza dünyada yaşayan tüm Uşaklı vatandaşlarımıza daha sonra bizi izleyen vatandaşlarımıza kurban bayramını kutlar hepinize sağlıklı günler dilerim" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE 3 FİRMADAN TEKLİF
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
UŞAK'IN İLK MOTOMEZATI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
"